EN

Inteligentný vysávač Dreame Bot Z10 Pro – iba ďalší do počtu...?

Dreame preráža na európsky trh pomerne úspešne a aj keď som sa s touto značkou stretol len nedávno (Test Dreame T30) urobila na mňa veľmi dobrý dojem. Dreame má jasný a veľmi ambiciózny cieľ – prémiové produkty, ktoré porazia Dyson kvalitou aj cenou. Preto keď mi zástupca Dreame ponúkol novinku Bot Z10 Pro na troj týždňový test, neváhal som...

Horúca novinka v podaní Dreame sa začína predávať práve dnes...


Balenie, špecifikácie


Dreame Bot Z10 Pro patrí do kategórie vysávačov s externou zbernou nádobou – vy tak nemusíte vysýpať nečistoty, iba raz za 2-3 mesiace vyhodiť vrecko s nečistotami (objem je 4 litre). Takýto typ vysávača sme už u nás na test mali, takže o veľkosti balenia predstavu mám. Keď však prišiel Dreame Bot Z10 Pro, na chvíľu som ostal zaskočený veľkosťou krabice. Nechápal som načo výrobca siahol až po tak veľkom balení do momentu, keď som vysávač vybalil s krabice.

 

Zberná nádoba je o dobrých 15 cm vyššia ako u Xiaomi Viomi S9...

 


Dôvod je ten, že má Dreame Bot inak riešené vysatie nečistôt z internej zbernej nádoby vysávača. Viomi S9 ale aj iné vysávače majú systém vysatia pomerne jednoduchý – motor v zbernej nádobe jednoducho vytiahne špinu z vysávača. Tu sa výrobcovia maximálne predháňajú v tom, kto použil kratšiu hadicu medzi zbernou nádobou a vysávačom a tým pádom má účinnejší ťah.
Dreame však nato išlo kúsok inak. Na zbernej nádobe ktorá sa nachádza vo vysávači sú okrem stredového otvoru ďalšie dva, nachádzajúce sa po bokoch nádoby. Externá zberná nádoba resp. motor totiž prefukuje nádobu na špinu. Jednoducho povedané – zprava tlačí vzduch, z opačnej strany ho nasáva a tým pádom vysaje špinu z nádoby.

 

Dreame Bot Z10 Pro si môžete kúpiť na Aliexpress za sumu 589 eur, dostupný z EÚ skladu.

Počas obdobia 10.8 - 14.8 bude cena Bot Z10 Pro znížená na približne 401 eur.

Rozmery vysávača

35.3x35x9.7 cm (v x š x h)

Rozmery základne 30.2x40x48.3 (v x š x h)
Hmotnosť vysávača -
Hmotnosť základne -
Batéria 5200 mAh
Tlak vzduchu 4000Pa
Čas vysávania ~ 180 minút
Plocha vysávania ~ 250 minút
Umývanie Áno
Objem nádrže na vodu 0.15l
Hlučnosť

výrobca neudáva

V recenzii uvedené naše

výsledky

Počet senzorov -
Počet módov vysávania 4
Aplikácia na ovládanie Áno - Mi Home
Pridať nový komentár
TOPlist