EN

Aerolinky v USA už nemusia varovať pasažierov ohľadom Galaxy Note 7

 
V posledných mesiacoch mohli mnohí cestujúci, ktorí leteli lietadlom počuť upozornenia posádky ohľadom nebezpečných smartfónov Samsung Galaxy Note 7. Týmto upozorneniam je už dnes definitívne koniec.

Po rozsiahlych problémoch s vybuchujúcimi smartfónmi Galaxy Note 7 sa rozhodli viaceré letecké spoločnosti naprieč celým svetom zakázať ich používanie na palube lietadla. Najskôr posádka len upozorňovala cestujúcich, aby si tieto zariadenia vypli, no neskôr sa pristúpilo k drastickejšiemu riešeniu, a Galaxy Note 7 sa nesmeli vôbec objaviť v lietadlách.
 
 
Členovia posádky tak museli počas posledných mesiacov neustále upozorňovať pasažierov že Note 7 nie je bezpečný, no dnes je jasné, že týmto upozorneniam je koniec. Federálna letecká správa v USA (FAA) vydala vyhlásenie, v ktorom sa hovorí, že už ďalej nie je nutné informovať o problematických smartfónoch Note 7. Samozrejme, aj naďalej platí ich zákaz na palube, no široká verejnosť je dôkladne oboznámená so zákazom, takže nie je nutné ho pripomínať.
 
Spoločnosť Samsung nedávno oznámila, že stiahnutie všetkých zariadení Note 7 bolo úspešné, a v USA sa podarilo stiahnuť viac ako 96% z nich. Tejto situácii pomohlo aj konanie operátorov v USA, ktorí sa nevrátené zariadenia rozhodli zablokovať softvérovou aktualizáciou.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist