EN

Dotykový displej už aj na smerovači

 
Známy výrobca sieťových prvkov, spoločnosť TP-Link predstavila smerovač Touch P5, ktorý okrem vysokého výkonu ponúkne jednu zaujímavosť - dotykový displej pre ovládanie.

Touch 5 je smerovač z novej TP-Link série, ktorá bude ponúkať vysoký výkon a nadštandardné funkcie. Model Touch 5 dokáže komunikovať ako v pásme 2,4GHz kde poskytne rýchlosť 600Mbps, tak aj v pásme 5GHz, v ktorom dokáže komunikovať rýchlosťou 1300Mbps. 3 dvojpásmové antény sa postarajú o kvalitné pokrytie. Smerovač podporuje 802.11 a/b/g/n/ac štandardy a disponuje jedným USB 3.0 a USB 2.0 portom.
 
 
Smerovač je možné upevniť na stenu, no to najzaujímavejšie je priamo na jeho vrchnej strane. Tam totiž dominuje 4,3" farebný, dotykový displej, ktorý nielen ponúka užívateľsky atraktívnu formu kontroly nastavení, ale aj možnosť priamo nastavovať funkcie smerovača. Užívateľ tak nemusí pre nastavenie niektorých funkcií pristupovať k smerovaču cez internetový prehliadač, aj keď práve táto možnosť sa javí ako pohodlnejšia.
 
Displej je chránený tvrdeným sklom a riadený je samostatným čipom s frekvenciou 1GHz čo umožňuje rýchle reakcie pri ovládaní. Užívateľské rozhranie má byť jednoduché a prívetivé pre ovládanie aj menej skúseným používateľom.
 
Dátum uvedenia na trh či cenu TP-Link nespomína. Otázna je tiež využiteľnosť takéhoto displeja, ktorý bude atraktívny možno prvý týždeň a potom na neho bude padať iba prach. Predsa len bežní užívatelia v domácnosti nemajú potrebu každý deň niečo nastavovať v smerovači.
 
Zdroj: itvoice
 
Komentáre (2)
Andreww
Zaujimave by to bolo keby sa dali nahrat fotky a menili by sa snimky na pozadi :) ..takto max zbytocnost
Archon
Tak podla obrazka a popisu , su to velke štylove hodiny na stenu (ten displey jasneže) a kebyže to je na stene , a da sa tam nastaviť ukazovatel všetkych pripojenych pristrojov , a kolko ktory pristroj bere Mb/s . Tak by to bola velmi zaujimava vec inak ... ako informačny panel , pripojenych pristrojov , a ukazovatel "spotreby" danych pristrojov
Pridať nový komentár
TOPlist