EN

Elon Musk sa stal najbohatším človekom na planéte

Elon Musk je podľa denného rebríčka Bloomberg Billionaires Index najbohatším človekom na svete. Momentálne čisté imanie zakladateľa Tesly a SpaceX prekonáva aj zakladateľa Amazonu Jeffa Bezosa. Hodnota Muskovho imania je 188.5 miliardy dolárov, čo je o 1.5 miliardy dolárov viac oproti hodnote majetku Jeffa Bezosa.

Musk obsadil prvé miesto najbohatšieho človeka na svete, keď cena akcií spoločnosti Tesla stúpla o 4.8 percenta. Je to prvýkrát, čo jednotlivec prekonal Bezosov titul najbohatšieho človeka, ktorý vlastní od októbra 2017.

Obaja boli si boli navzájom priamymi konkurentmi - Musk so spoločnosťou SpaceX a Bezos so spoločnosťou Blue Origin. Muskov výrazný finančný úspech nastal v roku 2020, kedy sa spoločnosť Tesla stala najziskovejšou automobilkou na svete. Ceny jej akcií stúpli až o 743 percent.

Zatiaľ čo Bezos z dôvodu nárastu online nakupovania spôsobenému pandémiou koronavírusu v minulom roku zaznamenal fenomenálny úspech v ziskoch Amazonu, o množstvo svojho bohatstva aj prišiel kvôli rozvodu s manželkou MacKenzie Scott, ktorý ho pripravil o zhruba jednu štvrtinu podielu v spoločnosti Amazon. Bezos tiež prišiel o kus svojho majetku, keď rozdal 680 miliónov dolárov v úsilí pomôcť v boji proti pandémii.

Stúpanie Muskovho majetku sa pravdepodobne tak skoro nezastaví, keďže jeho spoločnosti stále inovujú svojimi technológiami svet. Spoločnosť Tesla vytvára pokrok v automobilovom priemysle, hlavne v oblasti elektromobilov a autonómnych technológií. Spoločnosť SpaceX zas stále pokračuje v plnení historických vesmírnych misií organizovaných súkromnou spoločnosťou.

 

Zdroje: Bloomberg, Bloomberg Billionaires Index

Pridať nový komentár
TOPlist