EN

Google Maps konečne dostali offline navigáciu! Zatiaľ len pre Android

 
Google prišiel s aktualizáciou produktu Google Maps, na ktorú mnohí dlho čakali. Ako prví sa môžu tešiť užívatelia s operačným systémom Android.

Vyzerá to tak, že drahým navigáciám do auta konečne odzvonilo. Na používanie aplikácie Google Maps už nie je potrebné internetové pripojenie. Pre používanie takmer plnohodnotnej offline navigácie je potrebné si najprv stiahnuť do zariadenia časť mapy, ktorú na svojej ceste budete využívať. Táto funkcia nie je v aplikácii novinkou, no teraz vám bude v offline režime umožnená plnohodnotná navigácia krok po kroku ako sme zvyknutí pri klasických navigáciách.
 
 
Jedinou nevýhodou poslednej aktualizácie je skutočnosť, že na aktuálne informácie o dopravnej situácii na trase je stále nutné pripojenie na internet. Avšak k dispozícii sú možnosti hľadania špecifických destinácií, vyhľadávanie informácií o miestach ako sú otváracie hodiny, kontakt na predajňu či hodnotenia užívateľov. 
 
Na stiahnutie mapy máte dve možnosti. Prvou je vyhľadanie konkrétneho miesta vo vyhľadávacom poli a následne stlačenie možnosti „Stiahnuť“. Druhým spôsobom je výber možnosti „Offline oblasti“ a následné stlačenie tlačidla „+“. Vývojári sa rozhodli umožniť sťahovanie máp len pomocou Wi-Fi pripojenia aby sa predišlo vysokým poplatkom za pripojenie do mobilnej siete.
 
Google na svojom blogu potvrdil postupné dopĺňanie offline funkcií, aby užívatelia našli vždy tú správnu cestu aj bez pripojenia na internet. Takisto spoločnosť potvrdila aktualizáciu pre operačný systém iOS, ktorá by mala byť dostupná čoskoro.
 
Zdroj: googleblog
 
 
Komentáre (1)
cisino
10 ROKOV po NOKII ,,,!!! ajajajaj tecnologicky gigant vari konecne prisiel na to ako sa to robi ??
Pridať nový komentár
TOPlist