EN

Samsung po vzore Apple taktiež nepribalí ku Galaxy S21 nabíjačky

Ako bolo očakávané a informovali sme už v júli, keď sa jeden veľký výrobca smartfónov rozhodne spraviť zmenu v balení svojich smartfónov, ostatné spoločnosti sa prispôsobia. Tak to je aj v prípade ukončenia pribaľovania nabíjacích adaptérov a slúchadiel ku svojim mobilným telefónom. Podľa doterajších správ sa tak po vzore spoločnosti Apple rozhodol aj Samsung a práve séria Galaxy S21 by mala byť prvou bez pribalenej nabíjačky a slúchadiel, presne ako to je pri modeloch zo série iPhone 12 od Applu. 

Časy kedy sa výrobcovia predbiehali, kto poskytne ku svojim produktom čo najhodnotnejšie príslušenstvo, sú zdá sa preč. Podľa správy priamo z juhokórejských médií Samsung bude naďalej pribaľovať aspoň kompatibilný USB-C kábel. Stále nie je jasné či pôjde o všetky plánované modely zo série S21 alebo len o niektoré z nich. Predstavený by mal byť bežný model Galaxy S21, Galaxy S21 Plus a Galaxy S21 Ultra. 

Špekuluje sa, že dôvodom prečo Apple nepribaľuje okrem nabíjačky aj drôtové slúchadlá je práve snaha podporiť predaj ich bezdrôtovej alternatívy, ktorá sa predáva samostatne už dlhšie. Faktom je, že aj doteraz máloktorý výrobca dodal iný ako štandardný adaptér s nižším výkonom. Teda pre využitie plného potenciálu rýchleho nabíjania nových smartfónov ho bolo treba zakúpiť samostatne.

Zdroje: Wccftech, Chosun
Obrázok: Samsung

Komentáre (4)
Red98

Neovereny udaj.

Róbert Ostrihoň

Ano, zatial nejde o oficialne stanovisko. Avsak uz v juli vysli dohady o tychto krokoch pri Apple a tie sa potvrdili. Taktiez sa uz vtedy spominal pravdepodobny rovnaky scenar zo strany Samsungu.

Karolkm

Neviem co sa ludia rozculuju. Preco platit za prislusentstvo ak ho clovek nechce. Takto si kazdy moze dokupit co chce.

Michal

Jediny problem ostava v tom ze cena zostane alebo stupne. Takze jediny kto usetri je vyrobca. Tolko k tvojmu postu.

Pridať nový komentár
TOPlist