EN

Tento stroj vzlieta ako kvadrokoptéra, no letí ako lietadlo (video)

 
Od vstupu dronov na trh sme mali možnosť vzhliadnuť množstvo rôznych prevedení týchto lietajúcich strojov, ktoré sa líšili tvarom, použitou technológiou, či inými unikátnymi schopnosťami. Dnes vám však predstavíme ďalší jedinečný kúsok, ktorý dostal pomenovanie Quantum TRONE.

Tento lietajúci stroj je totiž schopný vzlietnuť a pristáť ako klasická kvadrokoptéra, no počas letu dokáže letieť ako klasické lietadlo s dvoma vrtuľami na krídlach. Ak by si mal James Bond vybrať vhodný dron pre svoje aktivity, určite by sa Quantum TRONE dostal do služieb agenta s povolením zabíjať.
 
 
„Medzi moje najväčšie koníčky patrí lietanie s klzákmi, ktoré musia mať veľkú aerodynamickú účinnosť.“ povedal v rozhovore pre Digital Trends nemecký výrobca dronu Quantum TRONE, Florian Seibel. „Niekoľko rokov som lietal s vrtuľníkmi v armáde, ktoré takisto disponujú schopnosťami vzlietnuť a pristáť zvisle. Mojou myšlienkou bolo spojiť tieto dva svety do jedného systému, a tak vznikol Quantum TRONE.“
 
Myšlienka transformujúceho stroja počas letu nie je ale ničím nová. Ako príklad môžeme uviesť Project Wing od spoločnosti Google, alebo snahu NASA, ktorá sa takisto istý čas zaoberala podobným konceptom. Quantum TRONE však prináša túto technológiu do reálneho sveta v podobe komerčného produktu. Žijeme v čase, kedy sú všetky potrebné diely na zostrojenie podobného stroja k dispozícii, a navyše sú aj cenovo dostupné.
 
Čo s týka špecifikácií samotného stroja, Quantum TRONE dokáže vyvinúť rýchlosť až 80 km/h, doletieť do vzdialenosti 160 kilometrov, či niesť náklad o hmotnosti do 2,5kg. Rozpätie krídel je takisto pozoruhodné, má totiž až 3,5 metra. Doposiaľ bolo testovaných 20 prototypov a Quantum TRONE by sa v predaji mohol objaviť už v priebehu októbra tohto roku.
 

 
Pridať nový komentár
TOPlist