EN

Windows 12 bude zrejme už len ako predplatné!

Už od čias uvedenia Windows 10 sa šíria informácie, že Microsoft zvažuje zavedenie predplatného.

Už približne 8 rokov sa spomína, že Microsoft plánuje prejsť na predplatné so svojim operačným systémom. Pôvodne už Windows 10 mal byť posledný operačný systém v podobe ako ho poznáme dodnes. Microsoft ale s rovnakým predajným modelom uviedol aj Windows 11.

 

Približne pred rokom však Microsoft uviedol Windows 365, kde si je možné prenajať virtualizovaný stroj s operačným systémom. Podľa všetkého je to predzvesť konca operačného systému a klasického predajného modelu, kedy si OS kúpite so zariadením alebo osobitne a zaplatíte výrobcovi jednorazovo.

V poslednom leaku zverejnenom nemeckým médium Deskmodder zistil, že v kóde „Windows Canary“, čo sa predpokladá ako budúci Windows 12, existuje časť kódu, ktorý spomína rôzne overovanie pre predplatné. Deskmodder to zistil pri porovnávaní časti kódu Windows 11 23H2 a Windows „12“ Canary (aktuálne build postavený na Windows 11). Nový operačný systém má byť značne postavený na AI, tzv. CoPilot. Microsoft už dokonca pozýva na novembrovú konferenciu ako bude AI tvoriť budúci štandard operačného systému Windows. Konferencia má názov: Microsoft Ignite. Každopádne už aj vydaný update Windows 11 H2 23 má implementovaný AI. Ako ho spustiť, prikladám v priloženom videu. V EÚ je totiž štandardne vypnutý. Okrem toho AI môžete využívať v prehliadači Edge, kde beží vo verzii ako ChatGPT 4.0 pod názvom Bing Chat.

Zdroj: Neowin, deskmodder

Pridať nový komentár
TOPlist