EN

Xiaomi predstavilo bezdrôtovú nabíjaciu podložku, akú sa nepodarilo vyrobiť ani Applu

Spoločnosť Xiaomi uspela tam, kde Apple zlyhal. So svojou novou podložkou pre bezdrôtové rýchlonabíjanie dokáže nabíjať viac zariadení súčasne. Rovnako to mala robiť podložka Apple AirPower.

Spoločnosť Apple sa rozhodla zastaviť vývoj svojej vlastnej nabíjacej podložky AirPower, čo bolo zriedkavým verejným priznaním omylu tohto technologického giganta. To však nezmiernilo túžbu používateľov po takejto nabíjacej podložke, pri ktorej by sa už používateľ nemusel starať o presné miesto, kam musí svoj telefón umiestniť. Spoločnosť Xiaomi teraz presne toto dosiahla a dokonca na obrázok umiestnila aj iPhone spoločnosti Apple.

Samotný hardvér vyzerá zvonku pomerne jednoducho, keďže je to iba podložka s napájacím káblom. Miesto, kde sa nachádza celá technológia, je vnútri podložky. S celkovým počtom devätnástich cievok, ktoré sa navzájom prekrývajú, môže podložka zjavne dodávať presné bezdrôtové nabíjanie Qi zariadeniu, bez toho aby ho bolo potrebné umiestňovať presne na určité miesto alebo otočené určitým smerom. Rovnaké výsledky sľubovalo aj zariadenie AirPower, avšak úniky informácií naznačili, že spoločnosť Apple narazila na problémy s riadením tepla a energie.

Nabíjacia podložka spoločnosti Xiaomi je však už reálny produkt, ktorý bude čoskoro pre zákazníkov dostupný a ponúkne bezdrôtové nabíjanie až troch zariadení súčasne, pričom každému z nich bude dodávaných až 20 wattov. Cena bude 599 čínskych juanov (približne 80 eur).

Ak by ste však chceli výkonnejšiu bezdrôtovú nabíjačku, ani tam vás spoločnosť Xiaomi nesklame. Jej nový stojan na bezdrôtové rýchlonabíjanie dodáva až ohromných 80W a je navrhnutý na čo najrýchlejšie nabitie jedného zariadenia. Tento stojan je dokonca výkonnejší, ako je schopná spracovať najnovšia vlajková loď spoločnosti Mi 11 Ultra (tá zvládne najviac 67W). Spoločnosť Xiaomi tvrdí, že nabíjačka je výkonnejšia z dôvodu, aby zákazník nemusel často meniť príslušenstvo a malo by mu vydržať aspoň niekoľko rokov bez toho, aby bolo už zastaralou technológiou. Stojan s dvojitými cievkami vo vnútri zvládne nabíjať zariadenia v orientácii na výšku aj na šírku a s rýchlejším režimom nabíjania, ktorý je možné voliteľne zapnúť.

Tento stojan bude spoločnosť Xiaomi dodávať spolu so 120W napájacím zdrojom v cene 499 juanov (okolo 65 eur). Globálna dostupnosť zatiaľ nie je známa.


Prečítajte si tiež: Chystaný smartfón Xiaomi Mi 11 Ultra bude mať pravdepodobne revolučný systém chladenia


 

Zdroje: YouTube

Pridať nový komentár
TOPlist