EN

LAMAX Soul 1 - hudobné zjavenie za málo peňazí

Po dvoch rokoch sa mi opäť dostali do ruky prenosné reproduktory tentokrát sa jedná o modely od spoločnosti LAMAX Electronics. Jeden má názov Soul 1 a druhý dostal názov Sentinel 2, tento si však necháme na ďalšiu recenziu.  


Balenie a špecifikácie

Reproduktor LAMAX Soul 1 prichádza pekne zabalený v krabici, vložený v polystyréne, čo býva u prenosných reproduktorov rarita. O chvíľu si povieme prečo je tomu tak. Na krabici nájdeme názov, obrázok a špecifikácie. V balení nájdeme okrem samotného reproduktora, textilný obal, mikroUSB kábel a 3.5mm jack kábel na pripojenie k počítaču či inému audio zariadeniu s 3.5mm výstupom.

Reproduktor Soul 1 hneď na prvý pohľad pôsobí masívnym dojmom. To už naznačuje drevené opracovanie prednej časti zariadenia. Aj samotná váha prezrádza, že jedná o pravdepodobne drevo a nie o MDF. Zariadenie váži 1390 gramov pri rozmeroch 240×130×80 milimetrov.

Meniče sú na zariadení úplne odkryté, pričom majú rozmery 42 milimetrov (4 Ω). Okrem toho je tu dostupný aktívny subwoofer s veľkosťou 92 milimetrov (6 Ω). Ten „sľubuje“ slušné basy. Rozsah reproduktora je 20 Hz – 20 KHz. Povedal by som, že spodná basová hranica 20 Hz je pre reproduktor tohto typu pre 99% populácie dostatočná. Kombinovaný výkon je 35W, čo stačí aj na väčšiu miestnosť. Ak teda hľadáte univerzálny reproduktor na prenos a k počítaču, môžete toto zariadenie pridať do hľadáčika. Viac technických informácií žiaľ dostupných nie je.

Reproduktor má podporu 3.5mm jacku, prehrávanie z microSD kariet a Bluetooth staršej verzie BT 4.2. Poteší aj integrovaný mikrofón. Dosah BT je údajne 10 metrov.

Pridať nový komentár
TOPlist