EN

Čínsky startup Pony.ai získal súhlas s testovaním autonómnych vozidiel v Kalifornii

Čínsky startup zameraný na vývoj autonómnych vozidiel Pony.ai dostal povolenie od kalifornského dopravného ministerstva na testovanie svojich autonómnych vozidiel bez bezpečnostných vodičov za volantmi na určených uliciach v troch mestách štátu.

Podľa vyhlásenia zverejneného kalifornským dopravným ministerstvom povolenie pre spoločnosť Pony.ai vydané v piatok oprávňuje spoločnosť testovať vozidlá bez vodičov na verejných komunikáciách vo Fremonte, Milpitase a Irvine. Toto nové povolenie umožňuje spoločnosti testovať šesť autonómnych vozidiel bez vodičov za volantmi na určených uliciach, pričom je možné testovacie vozidlá prevádzkovať na cestách s rýchlosťami nepresahujúcimi rýchlosť 45 míľ za hodinu (približne 72 kilometrov za hodinu) za jasného počasia a slabých zrážok.

Aktívne povolenie na testovanie autonómnych vozidiel v Kalifornii má celkovo 55 spoločností. Spoločnosť Pony.ai je ale ôsmou spoločnosťou, ktorá získala povolenie na testovanie autonómnych vozidiel aj bez vodičov za volantmi. Povolenie na nasadenie takýchto vozidiel do komerčnej prevádzky získala zatiaľ iba spoločnosť Nuro.

Spoločnosť Pony.ai tvrdí, že je prvou spoločnosťou, ktorá spustila autonómne ride-hailing služby a poskytla jazdy autonómnymi vozidlami v Číne širokej verejnosti.


Prečítajte si tiež: Spoločnosť Pony.ai predstavila svoje nové autonómne taxi vozidlá s Luminar LIDAR technológiou


 

Zdroje: California DMV, California DMV

Pridať nový komentár
TOPlist