EN

Lenovo chce prevziať PC divíziu Fujitsu

Všetky detaily dohody sú ale ešte v prípravnom štádiu.

Začiatkom mesiaca sa objavili dohady, že Lenovo sa pokúsi získať pod svoju kontrolu divíziu osobných počítačov spoločnosti Fujitsu. Tieto informácie sa s veľkou pravdepodobnosťou stanú skutočnosťou, keďže samotné Fujitsu sa rozhodlo k danej téme vyjadriť: „S Lenovom skúmame možnosť strategickej spolupráce v oblasti výskumu, vývoja, dizajnu a výroby osobných počítačov.“ Na presných detailoch spolupráce sa podľa vyjadrení spoločnosti stále pracuje.

PC divízia Fujitsu (Fujitsu Client Computing Limited- FCCL), ktorá sa oddelila od hlavnej spoločnosti začiatkom tohto roka, zvažovala niekoľko možností svojej budúcnosti a spolupráce s inými výrobcami a najnovšie informácie indikujú práve spoluprácu s Lenovom. Vo vyjadrení sa spomína aj zámer Lenova posilniť svoju PC divíziu, čo dáva zmysel, keďže ich veľký rival HP Inc. sa dostal v predaji osobných počítačov na tesné druhé miesto. Lenovo ale značku počítačov Fujitsu nezruší, tie sa budú aj naďalej predávať pod nezmeneným menom.

V diskusiách je taktiež zahrnutá okrem oboch výrobcov aj Vývojová banka Japonska, ktorá ma poskytnúť finančnú podporu pre pripravujúci sa transfer. Momentálne je situácia v štádiu diskusie za účelom dosiahnutia obojstranne výhodnej spolupráce. S veľkou pravdepodobnosťou preto môžeme povedať, aj vzhľadom na vyjadrenia oboch spoločností, že v blízkej budúcnosti budeme počuť konkrétne informácie o finálnej podobe spolupráce.

Zdroj: techradar

Pridať nový komentár
TOPlist