EN

Niekto vytvoril Tetris v MS Exceli

Význam slovného spojenia "pokročilý užívateľ MS Excel" dostalo úplne nový význam.

Používateľ sociálnej siete Reddit - u/MehmetSalihKoten sa pochválil svojim výtvorom, ktorý sa mu podaril v práci. Tým výtvorom je hra Tetris, vytvorená v kancelárskom balíku Microsoft Office, presnejšie v tabuľkovom editore Excel. Tvorca hry sa zároveň pochválil aj videom, ktoré má dokazovať funkčnosť jeho riešenia. To bolo uverejnené aj na oficiálnom subreddite spoločnosti Microsoft. Hru je možné ovládať šípkami, takže môžete ľubovoľne posúvať jednotlivé útvary podľa potreby, čo platí aj pre otáčanie a tak isto ako v pôvodnom Tetrise môžete zrýchliť položenie "kocky". Tvorca taktiež myslel na zobrazovanie aktuálneho skóre počas hrania.

Image by: Unsplash

Bohužiaľ u/MehmetSalihKoten sa zatiaľ nepodelil s návodom, ako si každý môže vytvoriť funkčnú hru Tetris v Exceli, keď nemá čo robiť v práci. Napriek tomu sa jedná o úžasný počin, ktorý dokazuje silu tohto tabuľkového editora. Objavili sa samozrejme aj názory ktoré neveria, že hra je reálna, no skôr prevládajú názory ľudí veriacich, že ide o skutočnosť. Fanúšikovia prejavili aj taký názor, že hra môže byť projektom pre súťaž Microsoft Excel World Championship esport. Každopádne, ak neviete čo s náhodným voľnom práci, nemusíte len sledovať seriály, prípadne bezcieľne surfovať po internete, ale namiesto toho môžete skúsiť vytvoriť nejakú hru. Ako sa hovorí, fantázii sa medze nekladú.

Zdroj: XDA-Developers,

Komentáre (1)
m2fizy

A to ma byt ako nieco nove alebo nedaj boze nieco vynimocne ? Ved je to skill strednej skoly. Uz v 2003 som na VS programoval v Basicu omnoho tahsie aplikacie dokonca prepojene s databazami a makrami (VBA co je sucast excelu), takze je to uplne bezna aplikacia v ktorej sa da programovat, takze vytvorit "tetris" je otazka max 2 hodin. A vy s toho robite "komara" asi len pre to, ze znalost toho ze excel je vlastne basic Vam unika. Chcelo by to trochu vzdelania, kedz uz pracujete pre technologicko / IT portal ... skoda vyzera ze vzdelanie a "informacie" mlady maju len na internete nie v hlave.

Pridať nový komentár
TOPlist