Prichádza koniec bezplatného prechodu zo starších verzií Windowsu na 10 a 11?

Bezplatné inovácie na nové verzie operačného systému Windows sa majú po približne siedmych rokoch skončiť.

S príchodom operačného systému Windows 10 sa tvorca rozhodol posilniť podiel OS na trhu tak, že umožnil bezplatný prechod na novú verziu. Táto akcia sa odohrala v roku 2015 s príchodom "desiniek" a mala trvať rok. Napriek tomu je tu táto ponuka s nami už približne sedem rokov a majitelia počítačov s operačnými systémami - Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 majú doteraz možnosť bezplatnej inovácie na operačný systém Windows 10/11. No zdá sa, že táto akcia sa blíži ku koncu, aspoň to naznačuje vývojárska verzia OS Windows 11 - 23H2, kde už použitie neaktivovaných licenčných kľúčov zo starších systémov 8.1 až 7 už nie je možné. Dá sa predpokladať, že podobne na tom bude aj možnosť prechodu na OS Windows 10.

Ak ste majiteľom PC s niektorým z vyššie spomenutých starších verzií OS Windows, mali by ste pouvažovať nad prechodom na novšie verzie operačného systému Windows ,a to 10 alebo 11. Windows 7, 8 a 8.1 sú v podstate bez podpory vývojára systému, vďaka čomu sú aj ľahšie napadnuteľné hackermi. Táto správa sa nešťastie zatiaľ netýka prechodu z OS Windows 10 na OS Windows 11, ktorému už o necelé dva roky tiež podpora končí. V tomto prípade je prechod komplikovanejší, nakoľko nie každá PC zostava spĺňa hardware-ové požiadavky, ktoré si spoločnosť Microsoft zadala.

Pripravovaná nová verzia operačného systému Windows 11 23H2 má priniesť úplne nové prvky a funkcie a medzi najväčšie patrí integrácia umelej inteligencie. To sa má týkať aj kancelárskeho balíka Microsoft 365.

Zdroj: Techspot,

Pridať nový komentár
TOPlist