Otestovali sme dvojicu lacných telefónov od LG. Spoločnosť LG nám poskytla dvojicu lacných telefónov, ide o modely LG K4 a LG K10. Tieto telefóny majú naši operátori už dlhšiu dobu vo svojej ponuke, pričom sa im (telefónom) podľa štatistiky operátorov celkom darí. Poďme si ich teda predstaviť. LG K10 je prvej desiatke najpredávanejších modelov za mesiac marec v O2, model LG K4 bol v máji dokonca v spoločnosti Orange na piatom mieste a v Telekom na desiatom mieste. Poďme si najprv predstaviť menší model. Vzhľadom na to, že nechcem aby ste sa „učítali“, dnes sa dočkáme zjednodušenej recenzie.
LG K4 LTE - Úvod a špecifikácie
Zariadenie má rozmery 131,9 × 66,7 × 8,9 milimetra. Smartfón LG K4 má panel s veľkosťou 4,46“. Dotyková obrazovka pokrýva 63,4% plochy smartfónu. Displej je typu IPS LCD. Rozlíšenie displeja je 480×854 bodov. Výsledná hustota bodov tak činí 218 ppi. Na úvod vyzdvihujem prítomnosť IPS panela, je dobré, že LG lacný model neosadilo dnes starým TN panelom. Niekoho môže zamrzieť veľmi nízke DPI, pri používaní som sa síce stretol so znížením komfortom, avšak svojich zákazníkov si telefón nájde.
Motorom zariadenia je SoC MediaTek MT 6375, teda 4 – jadrový procesor s jadrami Cortex A-53 a taktom 1GHz (988 MHz). Grafickým jadrom je Mali-T720. Ako môžete vidieť ide o parametre, s ktorými nemá šancu dobýjať najvyššie rebríčky v benchmarkoch, o to v tomto prípade, ale ani nejde. Telefón je mierený pre cenovo citlivých zákazníkov. Veľkosť RAM je len 1GB ! Áno, čítate správne, aj v roku 2016 sa stretávame s malou pamäťou (v porovnaní s "Čínou"). Úložisko má veľkosť 8GB, z toho používateľsky dostupných približne 2,5 GB.
Čo sa týka konektivity, zariadenie podporuje Wi-Fi 802.11 b/g/n (dual – band), Bluetooth 4.1, A – GPS a ruský Glonass. Infraport (IrDA) a Galileo tu ale nie sú. Čo sa týka senzorov, nájdeme tu iba akcelerometer a proximity. Gyroskop, kompas a barometer v tomto zariadení nehľadajte. Malou náplasťou je možnosť rozšíriť pamäť pomocou microSD karty.
Add new comment