SK

SteelSeries Arctis 3 - solídny výkon, dobrá cena

Dánska spoločnosť SteelSeries má v talóne veľa zaujímavých produktov. Jedným z nich je určite ich posledná séria headsetov pre hráčov. V produktovej rade Arctis si každý nájde ten svoj. Arctis 7 bol označený ako jeden z najlepších bezdrôtových headsetov na trhu a Arctis 5 je excelentný USB headset. Steelseries má však v ponuke aj Arctis 3, ktorý je najlacnejší zo série a disponuje iba analógovým pripojením. Oplatí sa tento headset v danej cenovej kategórií alebo je to zbytočný produkt v tejto rade?

SteelSeries Arctis 3 - Balenie, špecifikácie

Balenie na prvý pohľad jednoduché a funkčné, ako je zvykom. Kombinácia bielej, šedej a oranžovej s dobre zvolenou grafikou a fontom. V pravom hornom rohu sa nachádza jedno z pozitívnych hodnotení týchto slúchadiel. SteelSeries má v portfóliu jeden z najlepších herný headset súčasnosti, čím je Arctis 7. V dolnej časti si môžeme všimnúť základné vlastnosti a podpora.
 
Na bočných stranách sa nachádzajú ďalšie informácie o funkciách a vyjadrenia zahraničných recenzentov. Na zadnej strane nájdete popis produktu. Vo vnútri krabice je ďalšia krabica s fotografiou profi hráča Sumaila a múdre vyjadrenie od SS vrátane želania “GLHF”. Z tejto krabice napokon vytiahnete balenie, v ktorom sa nachádza headset a príslušenstvo.
 
Súčasťou príslušenstva je dvojica káblov. Jeden z nich je mikro USB-samec 3,5mm jack a druhý samica 3,5mm jack a 2 x samec 3,5mm jack. Redukciu môžete použiť pokiaľ váš počítať nedisponuje 3,5mm stereo konektorom, ale samostatnými konektormi pre audio a mikrofón. Samozrejme súčasťou balenia je jednoduchý návod a popis produktu.
 
Čo sa týka špecifikácií je hneď zrejmé, že headset je dostatočne citlivý a dokáže ho utiahnuť akákoľvek zvukovka poprípade smartfón. Z uvedených parametrov ma jednoznačne najviac zaujal typ mikrofónu - “bidirectional noise cancelling”. Ako sa to premietlo v praxi sa dočítate v kapitole - Prax.

Parametre a špecifikácie:

Názov SteelSeries Arctis 3
Zvuk

Stereo

40mm Singel Driver

Frekvenčná odozva: 20Hz-22kHz

Impedancia: 32 Ohm

Citlivosť: 98dB SPL/mW

Mikrofón

Snímač: kondenzátorový (Arctis ClearCast)

Smerovanie: obojsmerné

Frekvenčná odozva: 100Hz-10kHz

Citlivosť: -48dBV/Pa

Hmotnosť 272g
Dĺžka kábla 1.2m
Konektivita 3 pólový 3,5mm jack
Záruka 2 roky
Približná cena 89,90 eur
Výrobca SteelSeries
 
Add new comment
TOPlist