EN

Minecraft prichádza s oficiálnou podporou ray-tracingu

Herné štúdio Mojang Studios oznámilo, že RTX verzia hry Minecraft ukončila beta verziu a je oficiálne dostupná pre používateľov Windows 10.

RTX verzia hry Minecraft bola vytvorená v spolupráci medzi štúdiom Mojang Studios a spoločnosťou NVIDIA. Hra využíva technológiu „Render Dragon“, ktorá po novom umožňuje hrať Minecraft s povoleným ray-tracingom (sledovaním lúčov). Ray-tracing vylepšuje globálne osvetlenie, vyžarovanie svetla, vytvára realistickejšie tiene a odrazy na vode či skle. Podmienkou je však nutnosť používať grafickú kartu s RTX podporou. Mapy a svety s podporou RTX však nie sú limitované iba pre RTX verziu hry, takže stále môžete hrať s kýmkoľvek, bez ohľadu na to, či používa RTX alebo Bedrock verziu.

Toto vydanie prichádza aj s dvoma bezplatnými RTX svetmi, ktoré boli vytvorené na ukázanie možností RTX technológie. Svet „Colosseum RTX“ je už k dispozícii v obchode Minecraft Marketplace a svet „Dungeon Dash RTX“ bude prístupný už čoskoro.

Štúdio Mojang Studios taktiež ohlásilo akciu „Community Celebration“ ako poďakovanie všetkým hráčom Minecraftu, prostredníctvom ktorej budú rozdávať darčeky zdarma. Počas nasledujúcich štyroch týždňov si tak hráči Bedrock verzie budú môcť zahrať štyri mapy a skiny zdarma, zatiaľ čo hráči Java verzie budú môcť počas nasledujúcich štyroch týždňov každý pondelok získať bezplatné darčeky a tiež týždeň (od 8. decembra do 13. decembra) Minecraft Realms pre Java zdarma pre nových aj existujúcich predplatiteľov.

 

Zdroje: NVIDIA, Minecraft, Minecraft, Minecraft, Microsoft Store

Pridať nový komentár
TOPlist