EN

ASUS ROG STRIX SCOPE II RX - ovládnite Xbox Gamebar

Dostala sa mi možnosť otestovať hernú klávesnicu ASUS ROG STRIX SCOPE II RX. Asi Vás neprekvapí, že potom čo Cherry stratilo patent na svoje spínače, sa roztrhlo vrece výrobcov klávesníc s rôznymi spínačmi. ASUS tak nahradil „klikajúce mechanické spínače Cherry“ za svoje vlastné s názvom ROG RX Red. Táto klávesnica konkrétne využíva model opto-mechanické spínače. ASUS už má nejakú dobu skúsenosti s klávesnicami ale u nás je to premiéra tohto výrobcu v oblasti klávesníc.


ROG STRIX SCOPE II RX - Balenie, špecifikácie

Balenie je ako všetky ROG riešenia od ASUSu zabalené v čierno-červenej krabici. Balenie nie je vôbec chudobné. Okrem klávesnice tu nájdete odpojiteľný USB-C kábel, sekundárny medzerník s logom „ROG“, manuály a veľký bonus – magnetickú podložku pod zápästie. V manuáli nájdete ešte veľmi pekné holografické ROG nálepky. Klávesnica je pekne zabalená v textilnom obale. 


Začnem hneď menšou kritikou, teší ma, že výrobca zvolil USB-C kábel, ale prečo nie je opletený, tomu naozaj nerozumiem. Na druhej strane aspoň ide o kvalitnejšie gumené spracovanie. Čo je tiež škoda, že výrobca do balenia nepridal kliešte na výmenu kláves, prípadne spínačov. Klávesnica sa ďalej pýši premazanými spínačmi, ktorý zlepšuje pohyb. Doma si to však urobiť nemôžete, pretože lubrikant nie je v balení. Na rozdiel od iného modelu, kde je priamo tento lubrikant v balení. Musíte tak veriť, že výrobca naniesol lubrikant na všetky spínače rovnomerne už vo výrobe. Hlavne teda ak sa tým pýši rovno na obale.


Rozmery klávesnice sú 436×129×36 milimetrov a váži 836 gramov.  

Pridať nový komentár
TOPlist