BitFenix Colossus - prvé zjavenie bájneho vtáka

Partia inžinierov a veteránov hráčskeho priemyslu len minulý rok založila spoločnosť BitFénix. Mladá firma sa zameriava predovšetkým na produkciu skriniek a príslušenstva, pričom v súčasnosti na trh forsíruje hneď tri zaujímavé modely. My dnes prevetráme špičku ľadovca - obrovitú BitFenix Colossus Venom Edition.


Balenie, Špecifikácie

Ide o náš prvý kontakt s produktom taiwanského výrobcu, a ten si u nás dizajnom a spracovaním škatule rozhodne neuškodil. Krabica to decentná, na oko príťažlivá. Svojské grafické spracovanie mýtického vtáka vo všadeprítomnom firemnom logu sa skutočne vydarilo. Vizualizácie skrinky spolu so stručným popisom podstatných vlastností dominujú na zadnej strane škatule.

 

Klik pre zväčšenie

Hmotnosť kompletného balenia kuriérov rozhodne nepoteší... inu, rovných 18kg. Nuž, nič sa nedá robiť. S kolosálne vyčerpaným výrazom v tvári nám doručili testovací kus Colossus priamo pred dvere bytu dvojciferného poschodia... :-) Ľahším váham odporúčame pri rozbaľovaní vyhľadať pomoc osoby mohutnejšieho vzrastu. Skrinku po stranách chránia dva polystyrény a tenká igelitová fólia, čiže bežný štandard.

Všetko príslušenstvo nájdete starostlivo uschované vo vnútri skrine v bielej škatuľke. Väčšina nie je na zahodenie - Y redukcia z dvoch USB konektorov na USB piny vyvedené na doske, spíker alebo plastová redukcia z 5,25 na 3,5 palcový rozmer a s ňou spojená perforovaná mriežka do prednej masky. Vzorných správcov kabeláže isto potešia sťahovacie pásky a vodiace oká so samolepiacou fóliou. Špeciálnym príslušenstvom je tzv. BitFenix Lockdown systém, čo nie je nič iné len plastový opasok, ktorým spevníte grafickú kartu, aby sa nepoškodila, resp. nepoškodila okolité komponenty pri prenášaní.

Klik pre plnú veľkosť

BitFenix Lockdown

 

 

Špecifikácie

 

Komentáre (4)
elementar
Vynikajuca rozpravka na dobru noc. velmi originalna a zaujimava skrinka... a to som si myslel ze ta moja je krava K62
NoReturn
pripomina mi tie obleky z dead space inak by nebol zly napad zaviest novy standard Nerd 55kg ready :P
BiGTomEE
Mám rád, keď niečo tlmene svieti a nejak aj vyzerá, ale toto je fakt hnus.
matelkoxxl
hmm velmi pekna recenzia! palec hore!
Pridať nový komentár
TOPlist