EN

BWM X3 xDrive 30e – plug-in hybrid s parádnym výkonom

X3 je aktuálne dostupná dokonca až v 4 variantoch – benzín, diesel, plug-in hybrid a elektrická verzia. K importérovi som si išiel pre predposlednú verziu plug-in hybrid s M paketom. X3 je postavená na „univerzálnej“ platforme CLAR a základom pre tento plug-in hybrid je x3 xDrive20i.

 


X3 xDrive 30e - Dizajn


Aj keď patrí X3 k tým menším SUV, jeho dĺžka dosahuje 4.7 metra (4708mm) a šírka atakuje 1.9 metra (1891mm). Samotný dizajn resp. tvary karosérie sú niekde medzi oblými a hranatými – nie je to ani, ani to. Mne osobne sa viac páči hranatejší dizajn ako zbytočne nafúknuté oblé tvary, takže X3 xDrive 30e mi „zapasovala“ hneď od začiatku. X3 pre ktorú som si bol, obsahovala navyše Mpaket, ktorý dostanete k plug-in hybridu automaticky. M paket obsahuje športový kožený volant, lepšie brzdy, či M aerodynamický balík. Hybridná X3 bola obutá na zimných 20“ Pirelli pneumatikách o rozmeroch 275/40. Z dostupnej rady X3 modelov ponúka hybridná verzia najnižšie emisie CO2 - 48g/km.

 

Batéria a hybridný pohon samozrejme zaberú nejaké to miesto a preto sa musí X3 xDrive 30e uspokojiť s menším kufrom. Oproti klasicke verzii klesol objem o 100 litrov na finálny objem 450 litrov. Veko hlavnej nádrže sa nachádza na pravej strane nad zadným kolesom, veko pre nabíjanie batérie zase nad predným ľavým.

 

 

LED svetlá okrem toho, že dobre vyzerajú, svietia perfektne v noci...

Pridať nový komentár
TOPlist