EN

CoolerMaster HAF X - skrinka bez kompromisov

Skrinku s logom taiwanského výrobcu CoolerMaster (CM) máme v našom "testlabe" po prvýkráť a začneme tým najlepším, čo CM môže v súčasnosti ponúknuť tým najnáročnejším užívateľom - High Air Flow pre eXtrémne systémy, resp. HAF X.


Balenie, Špecifikácie

HAF X patrí do kategórie "full tower" a radí sa medzi také legendy ako Cosmos S alebo CM Stacker. Ak sa rozhodnete do HAF X ísť, výrobca vám dá patrične pocítiť, že sa skutočne jedná o full tower s poctivými plechmi, pretože kompletné balenie vrátane obrovitej škatule váži úctyhodných 16kg.

Dizajn krabice sa nesie v znamení nadrozmerného písmena X a červeného "ohňostroja" v pozadí. :-) Ako býva zvykom, výrobca si nenechal ujsť príležitosť odprezentovať kľúčové vlastnosti HAF X spolu so špecifikáciami a stručným popisom produktu vo viacerých jazykoch. Skriňa je v vnútri zabalená v igelitovom vreci, zasadená do dvoch masívnych polystyrénových výliskov.

       

Kartónový box pevne pridrôtovaný ku kostre skrinky obsahuje príslušenstvo, ktoré je v tomto prípade naozaj štedré - kovový držiak grafických kariet s jednou pozíciou pre 80mm ventilátor, spíker, dve napratané vrecká so skrutkami, 8 pinová predlžovačka napájania, kábel pre interné dopojenie USB 3.0 konektorov predného panela a nakoniec zhruba desiatka plastových sťahovacích pások.

Ak by sa niekomu zdalo HAF X priťažké na bežnú manipuláciu, môže si pomôcť namontovaním priložených koliesok, ktoré sú na mieste, pretože s plne "naloženým" Xkom nepohne len tak hocikto. Treba ale počítať s tým, že výška skrinky s osadenými kolieskami atakuje hranicu 65 cm, čo nie je málo a mne osobne sa HAF X s kolieskami nezmestí pod stôl (bez nich je to na milimeter :-)).

 

Špecifikácie

 

Komentáre (8)
NoReturn
preco to testujete z x2 a 7600gt? pochybujem, ze niekto kto si ju kupi tam da taky HW
TomKocuR
Kvôli porovnaniu, podľa môjho skromného názoru.
Michal Kiradžiev
jednak je to kvoli porovnaniu s inymi skrinkami a jednak je pre nas jednoducho prepich mat high-end zostavu urcenu na testovanie skriniek...
undertaker007
Pošlite ju mne, mne sa vojde pod stôl aj s kolieskami ;) :D
m2fizy
akoze skrinka bez kompromisov ... hmmm ... a akoze kde dam mojich 8 diskov ?
Michal Kiradžiev
daj si ich do fractal design r3 ;-) sedem diskovych pozicii povazujem za viac nez dostatocne... TJ11 by si zrejme kritizoval, ze ma len 9 5.25" a ty mas desat mechanik... ;-)
emPORiO
Aky najvatcsi radiator sa do tejto skrinky zmesti ?
Michal Kiradžiev
stranka vyrobcu: "HAF will support a 240, 360, or 280mm radiator with no modification. Remove the top 200mm fan, and use the 8 holes to attach the radiator. The top panel must be removed by pressing on the internal plastic clips within the chassis. Some extreme radiators over 60mm thick, or too heavy may run into some issues in support, although most 360mm radiators will be accommodated with no issues."
Pridať nový komentár
TOPlist