EN

Corsair K63 - najlacnejšia medzi mechanickými

Corsair K63 je novým doplnkom Corsair portfólia (nenahrádza žiadny aktuálny model), markantne lacnejším než jeho multi farebná kolegyňa K65 RGB. Odporúčaná cena je takmer polovičná, pripraviť sa však treba aj na patričné kompromisy v príslušenstve, hardvérovej výbave i spracovaní.


Corsair K63 - Balenie, Bližší pohľad

Kedysi spoločnosť špecializujúca sa na pamäťové moduly má dnes jedno z najširších portfólií mechanických klávesníc spomedzi hráčskych značiek. Logicky, počtom modelov je najviac zastúpený mainstream (K70, STRAFE), high-end dlhodobo okupuje K95 a low-end reprezentoval len model K65. Po dnešku titul najlacnejšej mechanickej klávesnice s logom Corsair prepreberá K63.

Nečakajte ponuku alternatívnych spínačov (dostupná je len v prevedení s CherryMX Red), RGB podsvietenie alebo príslušenstvo, ako ho poznáme z vyšších modelov. Pri K63 sa išlo skutočne "na kosť".

 

Balenie, Príslušenstvo

Škatuľa neveľkých rozmerov neobsahuje okrem klávesnice nič podstatné. Žiadna opierka, žiadne náhradné sady klobúkov, keypuller, či nálepky. Nič okrem dvoch papierových brožúr s návodom a informáciami o podmienkach záruky.

 

 

Špecifikácie

Corsair K63
Materiál
plast
Typ spínačov
mechanické CherryMX Red
Dĺžka kábla
~2m, neopletený
Rozmery
365mm (šírka)
171mm (hĺbka bez opierky)
41mm (výška)
Hmotnosť 1,12kg
Operačný systém
Windows
Orientačná cena
Corsair CH-9115020-EU môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>
Stránka produktu Corsair K63

Dizajn, Spracovanie

Cieľovkou K63 sú čistokrvní hráči, ktorí nepotrebujú všakovaké "fensy" vlastnosti a vystačia si s absolútnym, no funkčným základom. Mechanické klávesnice Corsair sú známe kvalitným (hliníkovým) spracovaním tela, aj to však šlo bokom. Drsný čierny plast navrchu má takmer identický tvar a chvíľku sme zabili skúmaním, či náhodou nejde o eloxovaný hliník. Nejde. Akýsi luxusnejší dojem jej pridáva metalická (akoby pochrómovaná) nálepka s logom v strede.

Krvavo červená plocha pod klávesmi budí dojem aktívneho podsvietenia aj vo vypnutom stave (nie v noci :-)).

Plastová je samozrejme aj spodná časť tela, zaujímavosťou sú dva otvory na pripojenie opierky zápästia, ktorá sa ale ku K63 nedodáva a nedá sa prikúpiť ani ako voliteľné príslušenstvo (full size opierka z K70 kúpiť ide). Ako prvé nám napadlo, že ide o ďalšie úsporné opatrenie a K63 využíva diel určený pre iný model výrobcu. Jedinou TKL klávesnicou v ponuke je už len K65 RGB, no jej spodný výlisok je iný. Výrobca tak buď použil formu z už vyradeného modelu alebo v budúcnosti môžeme očakávať model, ktorý opierku dostane.

Nožičky na podvihnutie zadnej časti sú povinnou jazdou aj tých najobyčajnejších klávesníc a nechýbajú ani tu. Špička je pogumovaná, čím vlastne supluje gumovú podložku, ktorá sa po vyklopení nožičky dostáva do vzduchu.

Pre zobrazenie ďalších obrázkov prejdite kurzorom myšky na príslušný odkaz.

Layout

Bežný kupujúci má možnosť výberu medzi americkým ANSI a zväčša európskym ISO rozložením klávesov, k dispozícii sú aj rôzne lokalizácie popisov, no slovenčina medzi nimi chýba. Náš testovací kus prišiel s neutrálnymi "EU" popismi (neobsahuje žiadne znaky špecifické pre ten-ktorý európsky jazyk) a v ISO layoute (veľký Lkový Enter s krátkym ľavým Shiftom). 

 

Tenkeyless klávesnica je vždy "zrezaná" bezprostredne za smerovými šípkami.

Milým prekvapením je pomerne veľké množstvo dedikovaných multimediálnych tlačidiel na hornej lište. Nad navigačnými klávesmi nájdete tri ovládače hlasitosti (Mute, VolumeUp, VolumeDown), naľavo od nich signalizačné LEDky CapsLock a ScrollLock a dve okrúhle tlačidlá. Ľavé so symbolom slniečka reguluje intenzitu podsvietenia (tri stupne + vypnutý stav) a "zamknutý Windows" deaktivuje zvolené systémové klávesové skratky a tlačidlá (Alt+Tab, Alt+F4, Shift+Tab, Windows).

V ľavom hornom rohu je to zasa štvorica gombíkov na ovládanie prehrávania hudby či videa - Stop, Previous, Play/Pause, Next.

 
Komentáre (1)
I2
kolko klavesnic existuje s full nkro ,antighosting ,rgb ,kvalitou spracovania (ako corsair) a pod ,plus rovnake podsvietenie ,tazka to otazka...
Pridať nový komentár
TOPlist