EN

Corsair K70 RGB MK.2 - evolúcia prvej klávesnice s Cherry MX RGB

Sú to už viac než tri roky, čo si podsvietené mechanické spínače Cherry MX RGB odbili svoju premiéru v klávesnici Corsair K70 RGB. Hoci sa jednalo o podarený kúsok, naše očakávania boli vtedy o kus vyššie a tak sa klávesnici v našej recenzii ušla aj kritika. Po rokoch sa Corsair pokúsil o ďalší evolučný krok a my sa spoločne pozrieme na to či sa vydaril. 

Balenie, špecifikácie, spracovanie

Klávesnica dorazila v nenápadnej tmavej krabici. Že sa jedná o výnimočný kúsok prezrádzajú viaceré nápisy Cherry MX a vyobrazenie mechanického spínača.
Zadná strana krabice je o čosi bohatšia na informácie a vyzdvihuje kľúčové vlastnosti klávesnice.
Po otvorení krabice na vás vykukne klávesnica s hrubočizným káblom. Ku nej výrobca pribalil nástroj na vyberanie klávesov, opierku na zápästia a špeciálne tvarované klávesy WASD a QWERDF s textúrovaným povrchom. CD nosiče sú už dnes prežitok a po ovládací softvéri si musíte zájsť na stránky výrobcu.

Špecifikácie

materiál plast, hliník
typ spínačov mechanické, Cherry MX Brown (testované), Red, Blue, Speed, Silent
podsvietenie plne nezávislé RGB
rozmery (š × d × v) 166 x 438 x 39 mm
hmotnosť 1,25 kg
podporované OS Windows 7, 8, 10
odporúčaná cena 169,99 € s DPH
stránky produktu Corsair K70 RGB

Spracovanie, layout

Klávesnica konštrukčne vychádza zo svojho predchodcu Corsair K70. Od neho sa vizuálne mierne odlišuje, no najpodstatnejšie zmeny sa podľa výrobcu udiali „pod kapotou“. Vrchnú časť tvorí opäť brúsený hliníkový plech, ktorý spolu s vnútornou konštrukciou vychádza z novšieho top modelu K95 Platinum. K70 MK.2 je tak pevnejšia a mala by lepšie odolávať náruživým hráčom. Corsair vypočul sťažnosti majiteľov pôvodnej K70 a na klávesnicu umiestnil svoje logo namiesto podivne vyzerajúceho Corsair Gaming, ktoré je podľa mňa krajšie a tak túto zmenu len chválim :)
 
Spodnú časť tvorí plast, v ktorom sa nachádzajú drážky na vedenie káblov. Šikovne si tak schováte pod klávesnicu káblik od headsetu či mikrofónu. Pozornosti neuniknú obrovské protišmykové podložky. Počas hrania je tak prakticky nemožné pohnúť klávesnicou. Počet výklopných nožičiek sa zmenšil na polovicu. Tie sa nachádzajú iba v zadnej časti klávesnice. Ťažko povedať, či je to krok späť. Nikdy som totiž nemal potrebu dvíhať prednú časť klávesnice. Ku klávesnici je pribalená aj opierka na zápästia, čo v tejto cenovej kategórii považujem za samozrejmosť. Corsair aj tu myslel na detaily. Vrchná časť je textúrovaná a ošetrená povrchovou úpravou príjemnou na dotyk – tzv. soft touch. Spodná strana obsahuje protišmykové podložky a drážky na vedenie káblov.
 
Nožičky sú robustné podobne ako zvyšok klávesnice a sú tiež opatrené protišmykovými podložkami. V zloženom stave sú schované v tele klávesnice.
 
 
Layout klávesnice sa drží štandardu ANSI. Na klávesnici sa tak nachádzajú dva široké klávesy SHIFT a jednoriadkový ENTER. Popisy klávesov sú iba anglické. Naše znaky tak budete musieť triafať spamäti. 
K70 MK.2 má po vzore svojho predchodcu aj multimediálne klávesy. Tie sa dočkali mierneho prepracovania. Zámok klávesu Windows sa spolu s prepínačom intenzity podsvietenia presunul na ľavú časť klávesnice a pribudol k nim praktický kláves na prepínanie profilov. Farba podsvietenia týchto klávesov sa mení podľa aktuálne zvoleného profilu. Multimediálne klávesy stop, štart/pauza, skladba dopredu a skladba dozadu dostali vyššie klávesy, ktoré sú ľahšie dosiahnuteľné. Zmenou k lepšiemu prešiel aj valcový ovládač hlasitosti, ktorý je o trochu širší a má úplne hladký chod s primeraným odporom.
 
Kábel od klávesnice môže smelo konkurovať šnúre od žehličky a to jak hrúbkou, tak aj opracovaním. Povrch kábla je opletený a pri jeho tvarovaní a vedení po stole sa potrápite. Netuším, čo viedlo Corsair k zachovaniu tejto opachy. Koniec kábla je zakončený dvomi USB portami v štandarde 2.0. V K70 MK.2 slúži druhý USB port ako predlžovačka a na klávesnici sa tak zo zadnej strany nachádza jeden USB port. Praktické, šikovné.
Pridať nový komentár
TOPlist