EN

Fractal Design Meshify 2 Compact – posledná verzia z rodiny Meshify 2

Dnes o 15:00 končí embargo Fractal Design a s kľudom vám tak môžeme predstaviť novú skrinku v portfóliu tohto výrobcu. Ide o najmenšiu skrinku z radu Meshify 2 pod označením Compact. Po Meshify 2 XL, Meshify 2 ide o tretiu verziu tohto konceptu.

 


Balenie, špecifikácie


Compact verzia, kompaktnejšie rozmery, ktoré sa preniesli na balenie aj skrinku samotnú. Balenie je tradičné – skrinka príde zabalená v igelitovom vrecku (ochráni pred drobnými škrabancami) a dvoma veľkými penovými vaničkami. Predná vlnitá maska je rovnako chránená tenkou penovou výplňou – nie som si istý, či by predný panel vôbec ochránila, ak by prišlo k silnejšiemu zatlačeniu krabice.

 

 


Príslušenstvo tentokrát nie je zabalené vo väčšej krabici ako u Meshify 2. Miesto si našlo už tak tradične umiestnené v zásuvke pre HDD disk. Nájdete tu klasické skrutky pre uchytenie základnej dosky, diskov, zdroja, náhradnú dutú maticu pod základnú dosku a zopár sťahovacích pásikov. Kritiku si odnesie skrutka na odťahovanie matíc pod základnú dosku – tá je totiž z plastu...Netuším prečo sa Fractal Design rozhodol práve pre plast, ušetriť mohli akurát tak zopár centov, ak vôbec...

Stačí zopár vyšmyknutí skrutkovača z hlavice a prvé poškodenia hlavy sú na svete.

 

Špecifikácie

Materiál

oceľ, plast, sklo

Základná doska

ITX, mATX, ATX

Pozície pre mechaniky/disky

2x HDD

4x SSD

Chladenie

Štandardne dodávané ventilátory:

2x 140mm vpredu

1x 120mm vzadu

Voliteľné ventilátory:

3x 120mm vpredu alebo

2x 140mm vpredu

2x 120mm hore alebo

2x 140mm hore

1x 120mm vzadu

1x 120mm v spodnej časti

Vodné chladenie

hore: 120/240 radiátor

vzadu: 120mm radiátor

vpredu:120/140/240/ 280/360mm radiátor

Maximálna výška CPU chladiča

169mm

Maximálna dĺžka GPU

360mm bez predných ventilátorov

341mm s prednými ventilátormi

Maximálna dĺžka zdroja

ATX zdroj

Počet PCI slotov

7

Predný I/O panel

2x USB 3.0

1x USB 3.0 Type C

Power

Reset


1x Audio

1x mikrofón

Rozmery

474.5mm (výška)

210mm (šírka)

423.5mm (hĺbka)

Orientačná cena

110 eur

Exteriér


Meshify 2 Compact nesie rovnaké prvky ako ďalšie verzie z tejto rady – krásnu vlnitú prednú masku, otváracie predné dvierka, či prepracované filtre, ktoré prepustia dovnútra viac vzduchu . Dnes testovaná skrinka prišla v čiernom kabáte s presklenou, zatmavenou bočnicou. 
Rovnako ako Meshify 2/XL, sú predné dvierka u Compact verzie otvárateľné. Na potiahnutie dvierok slúži logo, ktoré má tak okrem estetickej funkcie aj druhú.

 

Samotné dvierka idú otvoriť približne o 75 stupňov. Pánty na nich sú z umelej hmoty, takže pozor na príliš silné a prudké otvorenie. Pánty by ste mohli zbytočne poškodiť alebo zlomiť. V samotných dvierkach sa nachádza prachový filter – aby ste ho vybrali, musia ísť bohužiaľ dole celé dvierka – ale toto je problém aj Meshify 2 a XL verzie. Dobrou správou však je, že I/O panel je súčasťou skrinky, takže pri otváraní dvierok neťaháte všetky káble von.

 


Pod horným krytom, ktorý treba z držiakov vypuknúť, sa nachádza prachový filter, ktorý na svojom mieste drží zasunutím do vodiacich držiakov. Spodný prachový filter sa zase vyťahuje z prednej strany – pokrýva celú spodnú časť, nakoľko viete kôš pre HDD odstrániť a do spodnej časti umiestniť 120mm ventilátor.
Zadná časť prezradí, že skrinka disponuje rovnako priestorom pre 120mm ventilátor ale aj to, že GPU sem vertikálne neumiestnite. Vystačiť si musíte s klasickým, horizontálnym uložením grafickej karty.

 

Pridať nový komentár
TOPlist