EN

Jarná LAN Párty pretaktovanie.sk 2013

Dňa 28. apríla 2013 sa konala už siedma LAN Párty organizovaná našim IT fórom www.pretaktovanie.sk. Akcia sa aj napriek niekoľkým problémom vydarila, a tak Vám z nej prinášam krátky report. Prajem príjemné čítanie.


Deň prvý – Warm Up

Prvý deň sa niesol v znamení príprav. Okrem organizačných vecí sa pripravovala miestnosť, ťahala kabeláž a rozostavovali stoly. Prví návštevníci s prípravou našťastie pomohli, a tak sa podarilo pripraviť kultúrny dom v Tesároch za rekordný čas.

Po príprave sa začalo so zapájaním počítačov či notebookov do siete. Ako aj každý rok, aj tento rok sa o prepojenie postarala dvojica 42-portových switchov. Aj po rokoch služby stále nevykazujú chybovosť a fungovali spoľahlivo...

Problémové bolo prideľovanie IP adries, ktoré bolo spočiatku bezproblémové, no pri pripojení viacerých účastníkov DHCP server zlyhával a sieť kolabovala. Našťastie sa po niekoľkých zásahoch odborníkov na sieťarinu všetko rozbehlo a šlapalo počas celej LAN party.

V piatok sa hlavne grilovalo a diskutovalo. Mnoho užívateľov fóra sa po dlhom čase opäť stretlo, a tak sa rozpútalo niekoľko plodných diskusií. Tomanov gril zožal veľký úspech a večer sa pri ňom zišlo skutočne veľa ľudí. Hralo sa najmä v noci.

Masívne hranie CS či Flatout 2 sa postaralo o hodiny zábavy. Niektorí hrali do úplného vyčerpania, iní dali prednosť oddychu po dlhej a náročnej ceste.

Komentáre (2)
thimy
Sprievodný program na týchto LANkách je skvelá vec. Posunie to celú akciu na ďalšiu úroveň. Z tých pár, na ktorých som mal možnosť zúčastniť sa mám kopu dobrých spomienok. Len tak ďalej ;)
LoPiO
Dobre bolo chalani. Dikes Landrower za odvoz ;) Skoda, ze som nemohol zostat do nedele, ale co uz. Inak Toman dik za video :D Nabuduce mam xBox iba pre seba, kedze sa vsetci budu bat aby si ich nahodou nenatocil na video :D
Pridať nový komentár
TOPlist