EN

Kingston MobileLite Wireless Pro 64GB – bezdrôtový disk pre váš smartfón

 
Špičkové smartfóny či tablety majú dnes už veľmi štedrú kapacitu vstavaného úložiska, ktoré dosahuje aj 128GB. Do toho som nezapočítal ešte možnosť pripojenia pamäťových kariet až do 200GB prípadne cloudové úložiská. Kingston vša ponúka ešte inú možnosť a tou je bezdrôtové úložisko, ktoré zároveň poslúži aj ako záložná batéria.


Kingston MobileLite Wireless Pro 64GB – Balenie, príslušenstvo, špecifikácie

 
MobileLite Wireless Pro nie je zďaleka prvým zariadením svojho druhu od Kingston. Výrobca už dávnejšie uviedol niekoľko MobileLite staníc, ktoré v sebe kombinovali disk, čítačku pamäťových kariet a dobíjaciu stanicu. Počas MWC 2016 na začiatku januára však Kingston predstavil nové MobileLite stanice, konkrétne MobileLite Wireless G3 a MobileLite Wireless Pro. Na druhú menovanú sa dnes pozrieme bližšie.
 
Pre balenie stanice si výrobca zvolil pomerne pekný a pestrý dizajn, ktorý ilustračne zobrazuje spôsob použitia. Snáď len špecifikácie mohli byť o čosi detailnejšie a z balenia sa toho mnoho nedozviete.
 
 
Situáciu nezlepší ani dvojica pribalených letáčikov vo vnútri nakoľko jeden predstavuje iba informácie o zlikvidovaní zariadenia a druhý vystupuje v úlohe jednoduchého návodu pre použitie. Vo vnútri balenia sa okrem pribalených letákov nachádza samotná stanica, adaptér pre microSD karty a microUSB kábel pre dobíjanie stanice. Kompletné príslušenstvo je obalené iba kartónom a rozdelené priehradkami.
 
 
Krabička ani manuál nehýrili špecifikáciami, je čas to napraviť. Tabuľka nižšie zobrazuje všetky špecifikácie zariadenia, z ktorých by som vyzdvihol snáď len fakt, že stanica je bezdrôtová vďaka Li-ion batérii s kapacitou 6700mAh a výstupným prúdom 2.0A. Kapacita úložiska je 64GB a Kingston k stanici poskytuje štandardnú 2-ročnú záruku. V obchodoch nájdete produkt pod jednoduchým označením MLWG3/64ER a jeho cena sa pohybuje ľahko nad 100€.

Špecifikácie

Kingston MobileLite Wireless Pro 64GB
Kapacita úložiska
64GB
Možnosť rozšírenia
USB
SD, SDHC, SDXC karty alebo microSD/
microSDHC/microSDXC s adaptérom
Podporované súborové systémy
FAT, FAT32, NTFS, exFAT
Rozmery
115x80x24mm
Hmotnosť
194g
Bezdrôtová komunikácia
2,4GHz 802.11b/g/n a 5GHz 802.11ac 
Batéria
vstavaná Li-ion batéria s kapacitou 6,700mAh s maximálnym výstupom 3,6V pri 2A
Prevádzková teplota
0°C - 35°C
Teplota, pri ktorej disk uchová dáta
0°C - 45°C
Kompatibilné operačné systémy
iPad 2., 3. a 4. generácie iPad Air/Air 2
iPad Mini/Mini 2/Mini 3/Mini 4
iPad Touch 5. a 6. generácie
iPhone 4S/5/5S/6/6+/6S/6S+
Fire, Fire HD (4.6+)
Android (4.2+)
Cena
Kde kúpiť Kingston MLWG3/64ER?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

 

 
Pridať nový komentár
TOPlist