EN

MSI Vigor GK80 Gaming Keyboard - útok na špicu?

Herná klávesnica od výrobcu so zvučným menom MSI. Kvalitné mechanické spínače od renomovaného výrobcu, NKRO, parádny dizajn a perfektné spracovanie. S cenou si trúfa na tých najlepších v triede. Podarí sa jej ju obhájiť?


MSI Vigor GK80 – balenie, špecifikácie, spracovanie

 
Balenie klávesnice je iba o kúsok väčšie ako samotná klávesnica. Na prednej strane je vyobrazená klávesnica hrajúca všetkými farbami. MSI nezabudol na logo výrobcu mechanických spínačov Cherry MX. Logo MysticLight patrí aplikácii na synchronizáciu podsvietenia medzi podporovanými perifériami.
 
 
Potlač na zadnej strane vyzdvihuje kľúčové funkcie a vlastnosti klávesnice. Tu sa aj dozviete aj typ použitých spínačov a layout klávesnice – v našom prípade je to Cherry MX Silver a US layout, teda podľa štandardu ANSI.
 
 
Klávesnica je v krabici dodatočne chránená mäkkým plastovým obalom. Pod kartónovými priehradkami sa ukrýva príslušenstvo, ktorého je celkom dosť. Na prvý pohľad zaujmú rôzne alternatívne klobúky klávesov aj netradične tvarovaný nástroj na ich vyberanie.
 
 
 
MSI Vigor GK80 Gaming Keyboard
Materiál plast, hliník
Typ spínačov mechanické, Cherry MX RGB
Speed Silver (testované) / Red
Podsvietenie plne nezávislé RGB
Rozmery (d × š × v) 439 x 141 x 38 mm
Hmotnosť 1,4 kg
Podporované OS Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP
Mac OS X (iba režim Normal)
Orientačná cena 165 € s DPH
Stránky produktu  www.msi.com
 
 
 

Spracovanie

Mechanické spracovanie klávesnice je výborné. Použitie hliníkovej vrchnej časti v kombinácii s pevným plastom na spodnej strane dáva klávesnici dostatočnú tuhosť. Vrchná strana je teda z jedného kusu hliníka s kartáčovaným povrchom a tmavošedou eloxovanou povrchovou úpravou, ktorý je na dotyk studený. Našťastie, pôdorys klávesnice je iba o málo väčší od klávesovej časti a so studeným kovom sa takmer nedostanete do kontaktu.
 
 
V pravom hornom rohu sa ešte nachádza nenápadný čierny plast, cez ktorý presvitá logo caps lock a num lock a kúsok nad ním vytŕčajú zo zadnej strany umiestnené multimediálne tlačidlá štart/pauza, hlasitosť +/- a stlmenie zvuku. Tie však nie sú podsvietené a sú tak až príliš nenápadné.
 
 
Čím si vás klávesnica získa, sú detaily. Na lacnejších klávesniciach nájdete väčšinou iba jednoduché tvary. MSI si však nechal záležať na detailoch a vrchný a oba bočné okraje klávesnice zahol viac krát tak, že voči spodnej strane zvierajú tupý uhol. Predná strana je skosená do ostrého uhla, ale hrana je príjemne opracovaná a nereže do ruky. Ostrejšie rohy nájdete iba na vzdialenejšej zadnej strane klávesnice, avšak aj tu sa jedná o dizajnový prvok. Zadná strana je doplnená o červený plast, ktorý nenápadne vykúka pri pohľade na klávesnicu spredu aj z hora. V jeho pravej časti sa skrýva USB konektor.
Pri pohľade spredu ste určite neprehliadli dva biele plasty, ktoré lemujú rohy klávesnice. Tie môžu byť plne RGB podsvietené. Ahojte svetielka!
 
 
 
Spodná strana klávesnice je nemenej zaujímavá. Obrovské protišmykové plochy sú zárukou, že sa klávesnica na stole neposunie ani o milimeter. To platí aj pri vyklopených nožičkách, ktoré sú pevné a široké. Stredná časť klávesnice je mierne zapustená dovnútra. Ľahko tak popod klávesnicu voľne prestrčíte tenký kábel od slúchadiel.
Výrobca tiež nezabudol na káblový manažment. Napájací kábel tak môžete vyviesť stredom alebo bočnými časťami zadnej strany. Samotný kábel je o čosi hrubší od bežných USB káblikov, aké nájdete v balení mobilu. Je pomerne tuhý ale dá sa celkom dobre tvarovať a s jeho vedením po stole nie sú problémy. Zakončený je dvomi USB konektormi - jeden slúži pre dátovú komunikáciu a druhý je predĺžením pre zabudovaný USB port. Obe koncovky sú USB 2.0.
 
 
 
 
Súčasťou balenia je aj opierka pod zápästia s textúrovaným gumeným povrchom. Tá však nemá možnosť pripojenia ku klávesnici, ale jej umiestnenie je úplne na vás. Výhodou je tak jej polohovateľnosť tak aby vyhovovala presne vášmu zápästiu. Nevýhodou je jej pohyb po stole aj napriek protišmykovým podložkám. Aj keď sa to spočiatku nezdá, počas hrania mi vždy viac či menej posunula po stole. 
Opierka obsahuje praktický prvok. Zo spodnej strany má drážku, do ktorej sa dajú schovať všetky alternatívne klobúky klávesov. Na koncoch drážky sa nachádzajú gumené záslepky, ktoré ich držia pevne pokope a klobúky tak v opierke nehrkocú ani nerezonujú. Prax je však taká, že niektoré klávesy idú do drážky veľmi ťažko, až som sa bál či sa nepoškriabu.

Layout

Rozloženie testovanej klávesnice vychádza zo štandardu ANSI. K dispozícii sú tak dva široké klávesy SHIFT a jednoriadkový ENTER. Na pravej strane však chýbajú klávesy Windows a Menu. Na ich mieste sa nachádzajú klávesy Fn a makro.
 
 
Pridať nový komentár
TOPlist