EN

Apple Pay by mohol prísť do Európy už v polovici roka 2015

Podľa informácií britského denníka The Telegraph rokuje Apple s bankami v Británii o zavedení svojej platobnej služby Apple Pay v prvej polovici roka 2015.

Väčšina finančných inštitúcií sa zaujíma o platobnú službu, pretože sa ukázalo, že v USA dosiahla úspech. Prekážkou je ale legislatíva Európskej únie, ktorá má stanoviť maximálne poplatky za platby kartou.

Banky vidia problém iba v otázke, aké informácie o transakciách bude mať Apple k dispozícii. Koncern však zdôrazňuje, že neplánuje zhromažďovať žiadne informácie o nákupoch svojich užívateľov.

Apple Pay môžu zatiaľ používať iba vlastníci iPhone 6 a iPhone 6 Plus. Služba je oficiálne schválená v Spojených štátoch.

Apple už v Európe zostavil tím, ktorého úlohou bude priniesť Apple Pay na kontinent, ako aj do takzvaného EMEA regiónu (Európa, Stredný východ, Afrika). Vzhľadom na to, že v  Európe sa plánujú zaviesť nové pravidlá, ktoré majú stanoviť strop na poplatky za platby kartami, zostáva nejasné, či aj tu bude Apple presadzovať poplatok vo výške 0,15 % z hodnoty platby.

Zdroj: Heise.de

Pridať nový komentár
TOPlist