EN

Das Keyboard 4 - opäť o kúsok lepšia mechanika

Autori "slepej" mechanickej klávesnice dnes predstavili svoju novú vlajkovú loď - Das Keyboard 4.

Akokoľvek nemecky to znie, Das Keyboard je značkou americkej softvérovej spoločnosti Metadot. Jej zakladateľ Daniel Guermeur sa v roku 2005 rozhodol vylepšiť svoje "ďatlovacie" schopnosti, k čomu mu mala dopomôct tzv. "slepá" klávesnica (bez potlače na tlačidlách).

Na Danielove prekvapenie sa rýchlosť jeho písania zdvojnásobila v priebehu niekoľkých týždňov, čo samozrejme neuniklo pozornosti ostatných kolegov a priateľov. Len o pár mesiacov na to bola na trh uvedená prvá klávesnica s logom Das Keyboard.

membránová Das Keyboard 1 bez potlače (foto: Das Keyboard).

Das Keyboard 1 ešte používala gumené membrány, prvou klávesnicou s mechanickými spínačmi (CherryMX Blue) bola až druhá verzia Das Keyboard, ktorá sa mimochodom vyrábala v Českej republike.

Po takmer desiatich rokoch tu máme štvrtú verziu Das Keyboard, ktorá je zaujímavá nielen po dizajnovej stránke. Základom kvalitnej mechanickej klávesnice sú, ako inak, spínače známeho nemeckého výrobcu Cherry, pričom na výber budú buď modré (hmatová odozva so zvukovou spätnou väzbou) alebo hnedé (hmatová odozva bez počuteľného kliku).

Hlavným lákadlom je zbrusu nová multimediálna časť nad numerickým blokom s dominantným prvkom v podobe otočného voliča hlasitosti v štýle HiFi. Ďalším, medzi výrobcami zatiaľ nie veľmi rozšíreným prvkom je USB 3.0 hub (dva porty). Okrem toho výrobca kladie dôraz na vynovené šasi, v ktorom ešte viac eliminoval vnútorné vibrácie a nesmieme oponenúť ani skutočne luxusne vyzerajúci eloxovaný hliník na vrchnej časti klávesnice.

Das Keyboard 4 (foto: Das Keyboard).

K dispozícii bude verzia s (Ultimate) aj bez (Professional) potlače klávesov. Cena rozhodne nebude ľudová a v závislosti od typu spínačov sa bude pohybovať na úrovni 169EUR s DPH za verziu s CherryMX Blue, resp. 173EUR za CherryMX Brown.

Zdroj: TS Das Keyboard

Komentáre (4)
materik
ako maju chybajuce popisky klavesnice pomoct v pisani?
Toman
to je len pre profesionalou......
landrower
ze sa na to nepozeras jak sulin ale pises po pamati, taktiez zacnes lepsie vyuzivat vsetky prsty asi, lebo budes poznat presnu polohu klaves.
SKUFF
Tak tá 4ka vyzerá perfektne, len tá cena :/
Pridať nový komentár
TOPlist