EN

Elektromobil Audi Q4 E-Tron bude obsahovať head-up displej s rozšírenou realitou

Čisto elektrický pohon na novom elektromobile Audi Q4 E-Tron nebude jeho jediným špičkovým komponentom. Toto SUV by malo byť predstavené už budúci mesiac, na trh sa dostane koncom tohto alebo začiatkom budúceho roku.

Nemecká automobilka predstavila interiér nového elektromobilu Audio Q4 E-Tron, pričom zvyšok vozidla predstaví až budúci mesiac. Množstvo špičkových funkcií vrátane head-up displeja s rozšírenou realitou (AR) však naznačuje, že sa je na čo tešiť. Na čelné sklo automobilu systém premietne základné informácie o jazde (napríklad rýchlosť a kapacitu batérie), aby ste mohli vidieť tieto údaje bez spustenia zraku z cesty. To je, samozrejme, pre head-up systém štandard, ale systém automobilky Audi bude obsahovať aj podrobné navigačné informácie. Displej na čelnom skle vás tak bude animovanými šípkami informovať kedy a kam máte odbočiť, čo sa môže hodiť hlavne na zložitejších križovatkách. Systém navyše zobrazí vopred aj aké dopravné značky budú nasledovať. To všetko bude automobil premietať v 60 snímkach za sekundu.

Model Q4 E-Tron tiež obsahuje 10.25-palcový prístrojový panel, ktorý dopĺňa plne digitálny kokpit vozidla. Audi MMI infotainment vozidla je zobrazovaný na 10.1-palcovom dotykovom displeji, ktorý je možné vymeniť za jeho 11.6-palcovú alternatívu (najväčší displej, aký kedy automobilka Audi umiestnila do svojich vozidiel). Pod infotainmentom však bude Audi Q4 E-Tron obsahovať aj množstvo fyzických tlačidiel, od ktorých sa nové elektromobily už odkláňajú a väčšinu tlačidiel presúvajú do infotainmentu. Volant bude obsahovať dotykové tlačidlá s haptickou odozvou.

Spoločnosť Audi tiež uviedla, že elektromobil Q4 E-Tron bude dlhý 4.59 metra, široký 1.865 metra a vysoký 1.613 metra a bude postavený na modulárnom podvozku „MEB“ materskej spoločnosti Volkswagen.


Prečítajte si tiež: Audi predstavilo nový elektromobil Audi E-Tron GT s technológiou z Porsche Taycan


 

Zdroje: The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist