Kuki TV prichádza v novej verzii, dostupná bude aj pre Apple TV

Internetová TV, ktorú prevádzkuje česká spoločnosť prichádza so zmenami už aj na Slovensko, pričom medzi zmeny patrí nová verzia a ohlásená podpora pre Apple TV a webOS (OS na smart TV od LG).

Medzi ďalšie zmeny patrí podpora pre Android TV a Tizen. Novinkou je aj sprístupnenie rozhrania cez prehliadač, ktoré doteraz fungovalo v novej verzii v Českej republike. Spoločnosť v správe avizuje, že čoskoro sa nová Kuki TV stane aj súčasťou set-top boxov, ktoré majú v predaji. Ako uvádza spoločnosť v správe, tím vývojárov pracoval na novej verzii dlhšie než rok. Hlavnou zmenou, ktorú používatelia ocenia, je ľahká orientácia a vyhľadávanie v televíznom obsahu.

Už netreba vedieť, kedy a kde sa bude relácia alebo film vysielať. Kuki TV sa viac zameria na tituly, ktoré používatelia môžu sledovať okamžite a prehľadne im ich v ponuke predkladá. Novinkou je vyhľadávanie podľa názvov relácií, podľa žánrov, používateľského hodnotenia, ale aj podľa mien hercov a tvorcov. Nová Kuki TV obsahuje takmer 34 tisíc titulov všetkých žánrov, teda okolo 26 tisíc hodín televíznej zábavy. Konkurenčná služba Netflix má dnes v ponuke zhruba 3-tisíc filmov a vyše tisíc 500 seriálov. To je 6-krát menej relácií v porovnaní s Kuki TV.

Nastavenie si môže každý člen rodiny prispôsobiť vlastným potrebám prostredníctvom svojho profilu. V ňom sa mu všetky predvoľby ukladajú a synchronizujú s ďalšími zariadeniami, napríklad s mobilným telefónom. Používateľ si môže upraviť kvalitu obrazu pri prehrávaní (Kuki TV poskytuje obsah vo Full HD i 4K), preferovaný jazyk pri audio stopách a titulkoch, poradie kanálov a veľa ďalšieho. Ponovom sa pri každom titule zobrazuje podrobný opis zahŕňajúci aj hodnotenie z filmových databáz. Zákazníci sa už čoskoro dočkajú aj slovenského a maďarského menu. Na prekladoch spoločnosť intenzívne pracuje, keďže Česká verzia novej Kuki bola spustená v druhej polovici marca.

Novej Kuki TV predchádzala beta verzia, ktorú predstavila spoločnosť na jeseň minulého roka. Na ceste k finálnemu produktu mali dôležitú úlohu používatelia. Spoločnosť uvádza, že do testovania beta verzie zapojili 300 zákazníkov. Vďaka nim získali spätnú väzbu a majú tak istotu, že nová služba bude používateľom vyhovovať. Aplikácie pre jednotlivé typy zariadení sú sprístupňované postupne  od začiatku apríla. Už dnes majú všetci zákazníci možnosť novú verziu vyskúšať v rámci beta verzie v internetových prehliadačoch. Medzi prvými aplikáciami bude dostupná verzia pre prehliadače a Android TV. Nasledovať budú, v závislosti od dĺžky schvaľovacích procesov jednotlivých výrobcov, aj verzie pre ďalšie zariadenia.

Okrem technických inovácií prešla Kuki TV rebrandingom. Má nové logo i webové stránky. Vizuálu dominuje fialová farba, tematicky bol inšpirovaný kozmickým priestorom. Ako spoločnosť uvádza v správe, chce byť aktívnejšia na sociálnych sieťach, najmä na Instagrame a tiež v novej blogovej sekcii na svojich webových stránkach. Služba Kuki funguje od roku 2014 a je dostupná používateľom v celom Česku aj na Slovensku prostredníctvom ľubovoľného internetového pripojenia. Funguje na princípe prepaid, bez záväzkovom systéme, keď si zákazníci službu predplácajú na mesiac dopredu.

Zdroj: Kuki TV

Pridať nový komentár
TOPlist