EN

Nasledujúci MacBook možno bude mať takúto dynamickú e-ink klávesnicu

 
Apple údajne rokuje so spoločnosťou Sonder Design ohľadom dynamickej klávesnice s e-ink popiskami, ktoré menia označenie počas používania. Miesto by si klávesnica mohla nájsť v MacBooku.

Na začiatku tohto mesiaca sa začali šíriť prvé úlomky informácií o nadchádzajúcich notebookoch MacBook od Apple. Vtedy sa hovorilo o použití OLED panelu pre rýchly prístup k niektorým položkám, Apple však nemusí zostať iba pri tejto funkcii. 
 
 
Podľa portálov 9to5mac a TrustedReviews aktuálne Apple jedná s austrálskou spoločnosťou Sonder Design ohľadom ich dynamickej klávesnice s e-ink popiskami, ktoré menia označenia kláves počas používania. Takáto klávesnica by zobrazovala bežné znaky pri písaní textu v textových editoroch či pri surfovaní internetom, no mohla by úplne zmeniť označenia a význam kláves pri práci v grafickom editore. Využitie by mohla klávesnica nájsť v MacBookoch. 
 
Spoločnosť Sonder Design potvrdia, že rokuje s Apple, no neprezradila nič viac. Ešte tak nemožno s istotou tvrdiť, že klávesnica sa objaví v nejakom produkte Apple. Ak by aj k dohode došlo, do tohtoročného MacBook-u by Apple zrejme nestihol integrovať klávesnicu a objaviť by sa tak mohla v notebookoch na budúci rok.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist