EN

Netflix ukončí jedno zo svojich najlacnejších predplatných!

Streamovacia platforma robí poriadky vo svojom predplatnom, ako na to zareagujú zákazníci je otázkou.

Streamovací gigant Netflix po vyhodnotení finančných výsledkov za 4 štvrťrok 2023 oznámil, že ukončí svoj základný program. Momentálne sa koniec tzv. Basic predplatného bude týkať používateľ zo Spojeného kráľovstva a Kanady. Do tohto predplatného sa používatelia nemohli prihlásiť už od júla minulého roka. Spočiatku sa balík pohyboval v cene 7 libier/10 dolárov mesačne, no následne prevádzkovateľ služby vykonal mierne navýšenie balíka o 1 libru/2 doláre. Týmto krokom v podstate spoločnosť nútila používateľov tohto programu na prechod na jeden z drahších programov, alebo prejsť na program podporovaný reklamou.

Napriek počiatočnej vlne nevôle používateľov, tvorí najlacnejší program s reklamou (približne 6 dolárov mesačne) až 40 percent príjmov spoločnosti. Streamovací gigant má snahu ďalej posilňovať svoju najlacnejšiu formu predplatného, lebo vďaka tomuto programu sa firme darí udržať relatívne lacné predplatné aj drahších balíkov. Streamovací gigant má v pláne zrušenie Basic balíka aj v iných krajinách, ale to by malo záležať práve od výsledkov týchto dvoch vyššie spomenutých krajín.

Spoločnosť Netflix sa zároveň chce venovať aj hernému priemyslu, kde momentálne zažíva rast a to hlavne vďaka hernej sérii Grand Theft Auto, ktorá dorazila na platformu počas decembra minulého roka.

Zdroj: Engadget,

Pridať nový komentár
TOPlist