EN

Panasonic predstavil bezzrkadlovky Lumix S1 a S1R s full frame snímačmi

To, o čom sa šuškalo už dlhšiu dobu, sa stalo skutočnosťou. Panasonic dnes na výstave Photokina predstavil dve nové bezzrkadlovky (DSLM) Lumix S1 a S1R s full frame snímačom. Okrem toho, že sú to prvé DSLM od Panasonicu s takto veľkými snímačmi, sú zároveň aj prvými full frame DSLM, ktoré dokážu zaznamenávať video v 4K 60p resp. 4K 50p. Zároveň sú to aj prvé full frame kamery s podporou duálnej stabilizácie obrazu - stabilizovaný je tak objektív aj obrazový snímač. Panasonic sa tak pustil do priameho súboja so SONY, ktorý má od roku 2013 na trhu úspešnú sériu A7 a A7R.

Rozlíšenie snímačov je 47 MP v S1R a 24 MP v S1. Záznam bude možný na SD a XQD karty. Ďalšie technické informácie o kvalite záznamu či kódekoch zatiaľ Panasonic neoznámil.

Ako úchyt objektívov bol zvolený Leica L-mount, keďže Panasonicom zaužívaný Micro Four Thirds systém objektívov nie je stavaný na takto veľké snímače. Pri tejto príležitosti sa Panasonic spojil s ďalšími dvoma významnými hráčmi, spoločnosťami Leica a Sigma, a vytvorili L-Mount Alianciu. V rámci tejto aliancie tak budú používatelia môcť kombinovať akúkoľvek full frame alebo APS-C kameru s akýmkoľvek L-mount objektívom od hociktorého z troch výrobcov. Ako bude táto spolupráca v skutočnosti fungovať si budeme musiť ešte chvíľu počkať. Užívatelia zatiaľ môžu využívať existujúce objektívy Leica a nové objektívy Lumix S-série. Ďalšie objektívy sú naplánované na rok 2020.

Dostupnosť nových Lumix S1 a S1R je naplánovaná na začiatok roka 2019.

Zdroj: Panasonic

Pridať nový komentár
TOPlist