EN

Panasonic zvýši investície aby mohla Tesla plniť plány

 
Spoločnosť Tesla Motors sa tento týždeň rozhodla vložiť do predaja akcie vo výške 2 miliárd dolárov, aby získala finančné prostriedky na rozširovanie výroby, a mohla tak splniť vysoký dopyt po elektromobiloch Model 3. Napriek týmto opatreniam bude Tesla potrebovať aj pomoc partnerov, pretože sama to utiahnuť nedokáže.

Našťastie našla spoločnosť Tesla oporu v osobe japonského giganta Panasonic. Ten je ochotný investovať $1,6 miliardy do továrne Gigafactory, v ktorej sa budú vyrábať batérie pre elektromobily Tesla. Spoločnosť Panasonic sa bude snažiť spraviť všetko čo je v jej silách, a ak to bude nevyhnutné, nebráni sa ani myšlienke navýšiť investície.
 
S vysokým dopytom verejnosti po elektromobile Model 3, sa Tesla rozhodla zmeniť plány a navýšiť produkciu elektromobilov na pol milióna kusov ročne už v roku 2018, čo je o 2 roky skôr ako sa pôvodne predpokladalo. Je samozrejmé, že Panasonic očakáva dobrú návratnosť svojej investície, ale takisto nechce byť firmou, ktorá bráni Tesle napĺňať vízie budúcnosti.
 
 
Zo strany firmy Panasonic sa jedná o dobre premyslený ťah. Technický gigant očakáva významný profit z predaja elektromobilov Model 3, a na druhej strane sa môže jednať o kľúčovú zmenu stratégie firmy. Panasonic sa snaží všemožne znížiť závislosť od predaja spotrebnej elektroniky, keďže tento trh nedokáže generovať vysoký profit a je pomerne dosť nestabilný. Spolupráca s Teslou v automobilovom priemysle by mohla spoločnosti Panasonic priniesť vysoké zisky, ako aj stabilný dopyt po ich produktoch.
 
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist