EN

Samsung Galaxy S5 konečne predstavený

Kórejský elektronický gigant po mesiacoch špekulácií konečne predstavil Samsung Galaxy S5. Nová vlajková loď smartfónov bola prezentovaná na Mobile World Congres 2014 spolu s novým fitnes Wearable zariadením s názvom Gear Fit.

5,1-palcová verzia Samsung Galaxy S5 je vybavená AMOLED displejom s 1920x1080 pixlov, takže sa zrejme neobjaví s očakávaným 2K-rozlíšením. Namiesto toho Samsung stavil na mierny, no napriek tomu badateľný vývoj.

Pod kapotou nového Galaxy S5 sa nachádza štvorjadrový 801 ARM-procesor Snapdragon od Qualcommu, taktovaný na 2,5 GHz a vybavený 2GB RAM. K tomu sa pridáva podľa výberu buď 16 alebo 32 GB flash pamäť, ktorú je možné rozšíriť pomocou Micro SD karty, tak ako je to u Samsungu bežné.

Na zadnej strane nového top smartfónu z Kórei sa nachádza 16 megapixlová kamera s LED bleskom, vedľa ktorej je zabudovaný nový komponent – infračervený senzor na meranie tepu. Týmto spôsobom Samsung zabudoval „ Funkciu zdravia“ a poskytuje tiež príslušné aplikácie pre Galaxy S5. Na prednej strane je umiestnená 2,1 megapixlová kamera.

Oproti predchodcom má Samsung Galaxy S5 o niečo väčšiu batériu s výdržou 2800mAh, ktorá je však stále menšia ako má napríklad LG G2. Smartfón má hmotnosť 145 gramov a dostal novú zadnú stranu, ktorá má protišmykový vzhľad podobný tomu u Nexus 7 od Google, na pocit je ale veľmi hodnotný. 

Zdroj: Winfuture.de

Komentáre (2)
Kubko56
Nie náhodou 2GB RAM? :)
mano8
hmm, ako vidim tak sony im naprdelo do tváre... to si s nejakym senzorom naviac nevyzehlia :D
Pridať nový komentár
TOPlist