EN

Spoločnosť Microsoft vydala preview verziu balíka Office 2021 pre macOS

Spoločnosť Microsoft oznámila uvedenie komerčnej verzie produktu Microsoft Office Long Term Servicing Channel (LTSC) pre Windows a Office 2021 pre Mac na trh. Office 2021 bude päť rokov podporovaný tradičným modelom jednorazového nákupu.

Office LTSC bude obsahovať funkcie z minulých vydaní balíka Office, ako aj niektoré nové funkcie, ktoré sú už k dispozícii v aplikáciách Microsoft 365 pre firemných zákazníkov. Medzi nové funkcie, ktoré budú súčasťou balíka Office 2021, patria napríklad možnosti ako dynamické polia a funkcia XLOOKUP v programe Excel, podpora tmavého režimu vo viacerých aplikáciách, vylepšenia výkonu v aplikáciách Word, Excel, Outlook a PowerPoint a niekoľké ďalšie. Používateľ bude môcť tiež zaznamenať prezentáciu aj s hovoreným slovom v programe PowerPoint.

V rámci tohto preview programu sú k dispozícii balík Office LTSC Professional Plus 2021 Preview, program Visio Professional 2021 Preview a program Project Professional 2021 Preview. Office 2021 pre Mac bude podporovať počítače s operačným systémom macOS (bez ohľadu na procesor) a bude vyžadovať minimálne 4GB RAM a 10GB úložného priestoru. Balík Office LTSC pre Windows preview verziu nedostane, jeho oficiálna verzia však príde neskôr v tomto roku.


Prečítajte si tiež: Microsoft pracuje na novom otvorenejšom obchode pre Windows aplikácie


 

Zdroje: Microsoft Tech Community

Pridať nový komentár
TOPlist