EN

Táto flexibilná klávesnica je zároveň plnohodnotným počítačom

 
Vensmile K8 je klávesnica, ktorú stačí rozbaliť a rázom je z nej kompletný počítač s Windows. Stačí už len zapojiť monitor.

Miniatúrnych počítačov je na trhu už dostatok, spomenúť môžeme napríklad rozličné Raspberry Pi počítače, Intel Compute Stick či ASUS Vivostick. Malé, škatuľkové počítače má v ponuke aj Gigabyte či ASUS, no všetky menované zariadenia vyžadujú ešte zapojenie periférii ako sú klávesnica a myš, bez ktorých sú neovládateľné. 
 
 
Z kategórie malých je aj Vensmile K8. Ide o flexibilnú gumenú klávesnicu, ktoré už taktiež nie sú výnimkou. Vensmile K8 však obsahuje na pravej strane samotný počítač, na vrchu ktorého je navyše touchpad. Všetko podstatné tak máte v jednom balení. Malý počítač samozrejme neobsahuje nadpriemerne výkonný hardvér, no procesor Intel Atom X5 Z8300 s taktom do 1,83 GHz, 4 GB RAM a 64 GB flash úložiska postačí pre základnú prácu a nenáročných používateľov.
 
Pre dokončenie zostavy je potrebné samozrejme ešte pripojiť monitor. Počítač ponúka HDMI (max. rozlíšenie 4K) a VGA výstup. Nechýba ani 1 USB 3.0 port či 1 USB 2.0 port, čítačka pamäťových kariet a 3,5mm audio jack. K počítaču je dokonca pripevnená aj anténa pre 2,4/5 GHz Wi-Fi a Bluetooth 4.0. Predinštalovaným operačným systémom je Windows 10 Home.
 
 
Po skončení práce stačí gumenú klávesnicu jednoducho zrolovať a počítač sa zmení na kompaktný predmet ideálny na cesty. Ak túžite po takomto netradičnom minipočítači môže byť váš za $200. 
 
Pridať nový komentár
TOPlist