EN

Toyota kupuje divizíu autonómnych áut spoločnosti Lyft

Spoločnosť Lyft odpredáva svoju divíziu autonómnych vozidiel automobilke Toyota. Woven Planet Holdings, dcérska spoločnosť Toyoty, za ňu zaplatí 550 miliónov dolárov. Dopredu bolo zo sumy vyplatených 200 miliónov a zvyšných 350 miliónov dostane Lyft v priebehu nasledujúcich 5 rokov. 

Podmienky odpredaja by sa mali definitívne uzavrieť v treťom štvrťroku 2021. Lyft pracoval na autonómnych vozidlách 4 roky, teraz pokračuje po vzore konkurenčnej spoločnosti Uber, ktorá sa taktiež divízie autonómnych áut zbavila. Uber odpredal svoju divíziu spoločnosti Aurora.

Lyft divíziu autonómnych áut s názvom Level 5 založil v roku 2017 a mal so samojazdiacimi autami veľké plány. Do roku 2021 mala byť väčšina vozidiel, používaných prepravnou spoločnosťou, autonómnych. V súčasnosti je však stále prevádzka týchto vozidiel zväčša iba testovacia a zatiaľ nedochádza k takému rozšíreniu ako bolo očakávané.

Toyota však plánuje na autonómnej mobilite pracovať. Nedávno kúpila za 400 miliónov dolárov aj spoločnosť Pony.ai taktiež so zameraním na autonómnu dopravu, pôsobiacu v USA a Číne.

Zdroj: The Verge
Obrázok: Lyft

Pridať nový komentár
TOPlist