EN

Volkswagen investuje do elektroáut, aby sa vyrovnal Tesle

Volkswagen plánuje zdvojnásobiť počet zamestnancov svojej divízie nabíjania a energetiky.

Chce zaviesť v budúcom roku novú platobnú technológiu a uzavrieť ďalšie aliancie, aby sa vyrovnal Tesle na kľúčovom bojovom poli elektromobilov: v oblasti energetickej infraštruktúry. Volkswagen dokonca zaangažoval Elke Temmeovú, ktorá strávila takmer dve desaťročia v nemeckých energetických spoločnostiach RWE a Innogy, aby pomohla automobilke lepšie sa pripraviť na súboj s Teslou. Podľa správ práve Temmeová plánuje zdvojnásobiť počet zamestnancov európskej divízie VW pre nabíjanie a energiu v roku 2022 (tento rok, 2021 v porovnaní s minulým rokom koncern strojnásobil zamestnancov na elektro-divíziu). Podľa analýzy VW so svojimi investičnými plánmi do roku 2030 elektrických vozidiel a batérií vedie a do roku 2025 plánuje vynaložiť 35 miliárd eur.

Siete rýchlonabíjačiek, ktoré sú podľa mnohých analytikov kľúčové do bežnej premávky je ale málo a VW má čo doháňať. Tesla už roky zavádza výkonné nabíjačky Superchargers a má globálnu sieť približne 30-tisíc rýchlonabíjačiek, ktoré podľa nej dokážu za 15 minút nabiť na 200 km. Spoločnosť v októbri uviedla, že jej vlastná sieť sa za posledných 18 mesiacov zdvojnásobila a v nasledujúcich dvoch rokoch sa strojnásobí. Tesla už ukázala, že v oblasti elektrických vozidiel už nestačí len predávať autá. Pristúpila k modelu, ktorý zákazníkom ponúka všetko od automobilov cez batériové úložiská až po solárne panely, ako aj elektrinu v niektorých štátoch USA. Volkswagen teraz predáva elektrickú energiu maloobchodným zákazníkom, ktorí jazdia na elektrických vozidlách alebo plug-in hybridoch.

Volkswagen tvrdí, že jeho otvorený prístup pre všetkých znamená, že kupujúci jeho elektrických vozidiel môžu nabíjať na viac ako 250-tisíc existujúcich verejných nabíjacích miestach v celej Európe – od rôznych poskytovateľov s rôznymi rýchlosťami nabíjania. Problémom je, že nabíjacie protokoly a platobné metódy sa môžu u rôznych dodávateľov líšiť, čo môže z dobíjania elektromobilu urobiť časovo náročnú a chaotickú záležitosť. Od prvého štvrťroka 2022 plánuje VW v Európe ponúkať technológiu „Plug & Charge“, ktorá tento proces zjednoduší. Vozidlo si uloží platobné údaje majiteľa a vykoná bezkontaktnú platbu po pripojení nabíjacej zástrčky k elektromobilu na čerpacích staniciach zriadených pre túto službu

Zdroj

Pridať nový komentár
TOPlist