EN

Volkswagen sa v USA mení na „Voltswagen“

Americká pobočka spoločnosti Volkswagen oznámila, že sa v máji premenuje na „Voltswagen of America“, čím chce poukázať na snahu spoločnosti urýchliť vývoj elektrických vozidiel a zabezpečiť ich rozmach.

Toto oznámenie prichádza deň po tom, čo spoločnosť Volkswagen of America zverejnila na svojej webovej stránke nedokončenú tlačovú správu, ktorá naznačovala, že zmena názvu spoločnosti prebehne koncom apríla. Túto správu spoločnosť rýchlo stiahla, avšak aj tak začali mnohí špekulovať o tom, či je oznámenie nejakým prvoaprílovým žartom, ktorý bol omylom zverejnený skôr.

Spoločnosť však dnes potvrdila, že informácie v tejto správe boli skutočné, pričom nový názov je „verejným vyhlásením o budúcich investíciách spoločnosti do elektromobility“. „Možno meníme naše K za T, čo sa však nemeníme, je záväzok tejto značky vyrábať najkvalitnejšie vozidlá pre vodičov a ľudí na celom svete,“ uviedol Scott Keogh, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Volkswagen of America. „Myšlienka ,ľudového automobilu‘ je samotnou štruktúrou našej existencie. Od začiatku nášho prechodu na elektrickú budúcnosť sme hovorili, že budeme vyrábať elektromobily pre milióny, nie len pre milionárov.“

Vonkajší znak s nápisom „Voltswagen“ sa bude nachádzať na všetkých elektromobiloch spoločnosti, zatiaľ čo vozidlá so spaľovacími motormi budú podľa obsahovať iba znak tejto spoločnosti.

Koncern Volkswagen usilovne pracoval na náprave svojej povesti po škandále s emisiami naftových motorov z roku 2015. Volkswagen a nemecká automobilka Daimler odvtedy zaplatili pokuty a odškodné v hodnote viac ako 30 miliárd eur. V mnohých krajinách niektoré súdne spory ešte stále prebiehajú.

AKTUALIZÁCIA: Spoločnosť Volkswagen of America o zmene značky na „Voltswagen“ klamala v snahe upriamiť pozornosť na zameranie spoločnosti na elektrickú budúcnosť. Informovali o tom portály Reuters a The Wall Street Journal. Podľa portálu Reuters sa očakáva, že spoločnosť Volkswagen of America v stredu odhalí, že zmena názvu bola iba žartom.


Prečítajte si tiež: Kia predstavila zmenu svojej dizajnovej filozofie spolu s elektromobilom EV6 na nových obrázkoch


 

Zdroje: Volkswagen US Media Site, CNBC, The Wall Street Journal, Reuters

Komentáre (3)
Nebbius

Tak TO JE TRÁPNE...

Dominik apríl

1.4.

Tono

Tusim sa niekto sekol v datume :)

Pridať nový komentár
TOPlist