EN

Samsung Galaxy Tab 3 7.0 – voľba na istotu

Mid-endový tablet od Samsungu neohúri displejom ani výkonom. Ponúka však dobrú konektivitu a kvalitné vyhotovenie.

Keď na trh dorazil Samsung Galaxy Tab vo veľkosti sedem palcov, išlo o prvý tablet, ktorý sa aj v našich končinách rozšíril medzi širokú verejnosť, a to najmä vďaka vtedy lákavým ponukám operátorov. Nevynikal prakticky žiadnou konkrétnou funkciou či vlastnosťou, išlo o lacný tablet s Androidom, ktorý aj dnes (aj keď podstatne horšie) spĺňa elementárne požiadavky na prezeranie internetu či prehrávanie multimédií.


Samsung Galaxy Tab 3 7.0 - Balenie + špecifikácie

Jedno takéto archaické zariadenie máme stále aj v redakcii a prekvapivo, dodnes funguje a dokonca vydrží aj niekoľko hodín na batériu. Zastaraná a neaktulizovaná verzia Androidu v prvom Galaxy Tabe sa zmenila na výhodu – zariadenie naďalej dokáže prehrávať videá vo Flashi, čo moderné tablety už nevedia.

Či niečo takto pozitívne budeme môcť o pár rokov napísať aj o tretej generácii Galaxy Tab, ťažko predpovedať. Zariadenie sme dennodenne testovali niekoľko týždňov a nemáme pocit, že by bolo v dnešnej dobe výnimočnejším ako prvá generácia v roku 2010. Tá však mala podstatne menšiu konkurenciu, medzičasom totiž tablety začal vyrábať kadekto.

Balenie tretej generácie Galaxy Tabu nám aj pri spomienke stále vyvoláva úsmev na perách. Škatuľa z veľmi tenkého kartónu s matnou povrchovou úpravou pripomínala drevo a aj vo vnútri skrývala menšie prvky v svetlohnedej (drevenej) farbe. Príjemná škatuľa na dotyk sa často nevidí a aj prvky vo vnútri boli usporiadané milo a prakticky. Všetko malo svoje miesto tak, aby boli rozmery škatule čo možno najmenšie.

Ostatne, v škatuli by ste márne hľadali niečo zaujímavé navyše. Okrem samotného tabletu úplne navrchu a v ochranných fóliách možno v škatuli nájsť ešte dve menšie škatuľky s káblom a nabíjačkou a, samozrejme, krátky manuál na rovnako hnedom, možno recyklovateľnom papieri. Žiadne nálepky, či rozmerná dokumentácia navyše. Chvalabohu.

Tak, ako tablet, aj jeho príslušenstvo je odeté do bielej lesklej farby. Malý a biely USB adaptér mal port na bočnej stene, čo nepovažujeme za najšťastnejšie riešenie, ale to závisí od uhla pohľadu. Ťažko hľadať nejakú ďalšiu súčasť balenia hodnú komentára, pozrime si preto špecifikácie.

 

Procesor a grafický čip

Dvojjadrový  Marvell PXA986 s taktom 1,2 GHz

Pamäť RAM

1 GB

Interná pamäť

8 GB, cca 4,8 použiteľných

Systém

Android 4.1

Rozšírenia

SIM karta, micro SD karta (do 32 GB)

Fotoaparáty

Vzadu 3,15 Mpix, vpredu 1,3 Mpix

Iné vybavenie

Wi-Fi, micro USB, jack, reproduktory, svetelný a pohybový senzor, 2x fotoaparát, GPS

Displej

TFT, 7 palcov

Rozlíšenie

600 x 1024, 170 ppi

Hmotnosť

304 gramov

Rozmery

188 x 111 x 9,9 milimetrov

Batéria

4 000 mAh

Vyhotovenia

Biele a zlaté, 8 alebo 16 gigabajtov

Samsung Galaxy Tab3 je vybavený dvojjadrovým procesorom  Marvell PXA986 s taktom 1,2 GHz, ktorému pomáha (len) jeden gigabajt operačnej pamäte RAM. Naše zariadenie malo internú pamäť s veľkosťou 8 gigabajtov. Necelé tri gigabajty z toho boli vyhradené pre systém a jeho potreby. Predinštalovaný bol Android 4.1.2 Jelly Bean a dotykové rozhranie Touchwiz UX. Čo je horšie, ani po obnovení továrenských nastavení nedokázal systém bežať úplne bezchybne a plynulo.

Displej s uhlopriečkou sedem palcov mal rozlíšenie 600 x 1024, čo reálne znamená hustotu bodov asi 170 ppi (čo v tejto cenovej kategórii vôbec nie je veľa). Navyše, displeju chýba krycie sklo, ktoré by zabránilo nechceným poškodeniam. Integrovaná batéria s kapacitou 4 000 mAh patrila medzi prednosti testovaného zariadenia, ale o tom až neskôr.

Komentáre (1)
m4te
Oproti jeden a pol roka staremu predchodcovi stale rovnake rozlisenie, velkost ram a vykon tiez porovnatelny... Som sklamany, cakal by som aspon standard 1280x800 a vykonnejsie 2-jadro Snapdragon, alebo 4-jadro. 1GB ram je este ok, viac by vsak potesilo aspon 1.5 - 2GB. Samsung sa teda snazi stale predavat neaktualny HW za nadhodnotenu cenu. Staci sa pozriet na cenu noveho Nexusu 7 a tento tablet straca vyznam.
Pridať nový komentár
TOPlist