EN

Sliger SM580 – doprajte si kus mini-ITX luxusu

Sliger nevyrába žiadne tuctovky, ich skrinky nenájdete v klasických obchodoch a na objednávky sa čaká niekedy aj zopár týždňov. Pre EÚ existuje len jeden distribútor lokalizovaný práve na Slovensku - Density. Cieľom tejto Americkej spoločnosti je postaviť čo najmenšie možné skrinky takmer bez kompromisov. So Sliger and Density sa mi podarilo dohodnúť zápôžičku mini ITX skrinky SM580.


Balenie, špecifikácie

Keďže ide o minimalistickú (objemovo) skrinku, celé balenie váži do 3 kilogramov. Keď sa zbavíte kartónu a ochranných vypchávok, dostanete sa na necelých 2.3 kilogramu – celá konštrukcia je zo železa, bočné panely zase z hliníka.

 

Objem skrinky je presne 15.88 litra a dostanete sem grafické karty o dĺžke až 328mm (aj preto, že má GPU vlastnú „komoru) ale iba vzduchové chladiče o výške 55mm. Príslušenstvo obsahuje skrutky na inštaláciu komponentov, kryty pre uchytenie kábla z PSU a samotný predlžovací kábel od zdroja. 

 


Na test mi dorazila „základná“ verzia SM580. Píšem základná, pretože u Sliger skriniek si môžete doobjednať napríklad pevnú bočnicu, akrylové sklo (poprípade pre každú stranu skrinky iný typ), iný panel pre I/O vstupy, dvojitý riser pre GPU, riešenie pre kábel od zdroja, horný držiak skrinky, predinštalovaný AiO chladič (240/280mm verzia, s Noctua ventilátormi alebo bez), držiak na disky v hornej časti, držiak na disky alebo ventilátor v spodnej časti...Uff príslušenstva kopec. Nehovoriac o príplatku za bielu farbu. Viac sa dozviete na oficálne stánke Sliger.
Len pre zaujímavosť základná verzia SM580 stojí 269 dolárov (228 eur), najdrahšiu (vrátane AiO chladiča) si dokážete vystavať za 573 dolárov (486 eur)! Pozrime sa teda na najlacnejší variant SM580tky...

Komentáre (2)
Eng

Naco anglicka verzia recenzie? To tak chcel vyrobca?

Lukáš Lancz

Nie to som chcel tak ja

Pridať nový komentár
TOPlist