EN

SteelSeries 6GV2 - tank medzi klávesnicami

To, čo zo SteelSeries 6GV2 robí ťažký kaliber medzi hráčskymi klávesnicami nevidieť na prvý pohľad. Dokonca ani na druhý, či tretí... To podstatné ukrýva vo vnútri. Odhaľte s nami čaro mechanických klávesníc.


SteelSeries 6GV2 - Balenie, Špecifikácie

Do pozície "hráčska" sa v dnešnej dobe tlačí každá druhá klávesnica, pričom za základné kritériá sa spravidla považujú tieto:

(1) podsvietené klávesy (v tom horšom prípade jednou farbou, v lepšom je na výber zo 16 miliónov)
(2) programovateľné tlačidlá (v horšom prípade meníte správanie štandardných tlačidiel, v lepšom sú na to vyhradené ďalšie makro klávesy (samozrejme, čím ich je viac, tým lepšie))
(3) displej (čo by to bolo za klávesnicu bez okamžite dostupných informácií o počasí alebo vyťažení konkrétneho jadra procesora :-))

Okrem týchto (úplne základných) predpokladov je dobré, ak spĺňa aj ďalšie, ktorými sú napríklad pozlátený USB konektor pre ultra-rýchlu odozvu, more multimediálnych tlačidiel, USB hub, audio vstup/výstup a v rámci toho všetkého by nám jej obstarávacia cena nemusela vyraziť dych. Aj keď s trochou zveličenia, na väčšine z uvedeného sa zrejme zhodneme.

My si dnes čo-to povieme o klávesnici, ktorá tiež patrí do kategórie hráčskych, no prekvapivo postráda displej, nemá jediné programovateľné, či podsvietené tlačidlo, USB hub, dizajnovo skvele zapadne do 80. rokov minulého storočia a pohľad na jej cenovku vám výrazne zdvihne tlak - SteelSeries 6GV2.

6GV2 ide "mierne" odlišnou cestou. Stavia na nekompromisnom spracovaní a klávesoch, ktoré ukrývajú jedny z najlepších mechanických spínačov na trhu - Black Cherry MX.

 

Balenie

Potlač balenia kombinuje odtiene šedej a krikľavé oranžové nápisy, teda štýl typický pre všetky produkty SteelSeries. Zvýraznený pravý spodný roh škatule nabáda k otvoreniu vrchného krytu, kde si cez malý otvor môžete vyskúšať stisk klávesov (A,S,D), dozviete sa základné informácie o mechanických spínačoch CherryMX a prečítate úprimné slová chvály z úst dvojice známych progamerov.

 

Príslušenstvo

Minimalistický nie je len dizajn klávesnice, ale aj obsah igelitového vrecka, ktoré vám výrobca pribalí - produktový katalóg, stručný manuál, nálepka a USB->PS/2 redukcia, ktorú v dnešnej dobe ocení zrejme málokto, no ak je to možné, výrobca ju jednoznačne odporúča používať (pri PS/2 nie ste limitovaní počtom stlačených klávesov a klávesnica zbytočne nezaťažuje procesor).

 

Špecifikácie

SteelSeries 6GV2
Materiál
plast (so vstrekovaným železom)
Typ spínačov
mechanické (Cherry Black MX)
Dĺžka kábla
~2m
Rozmery
448mm (šírka)
136mm (hĺbka)
40mm (výška)
Operačný systém
všetky
Orientačná cena
84EUR s DPH (priemerná cena, november 2012)

Graf ceny produktu SteelSeries 6G V2 poskytuje server Heureka.sk

 

Komentáre (1)
nManJofo
Svojho casu som mal moznost pisat na starej IBM klavesnici s mechanickymi spinacmi, to bol fakt pozitok... pokial budem niekedy v buducnu kupovat klavku, tak jedine mechanicku, a co som pozeral, tak pre mna by boli vhodne hnede snimace - nie su linearne (dobre na pisanie), spatna vazba (= tactile feedback), su tiche a nie tak tuhe (45g). Ale idealna klavesnica pre mna zatial neexistuje :D musela by byt ergonomicka, vyrobena z dreva a s hnedymi MX :D
Pridať nový komentár
TOPlist