Test gravírovačky Sculpfun S6 Pro Laser - odteraz si môžete vyrábavať vlastné obaly na mobil doma

Do redakcie sa nám dostalo gravírovacie zariadenie Sculpfun S6 Pro Laser. Otestovali sme aké je v praxi.


Úvod

Zariadenie je malé CNC, ktorým si môžete gravírovať rôzne znaky či obrázky do dreva, akrylu alebo železa. Okrem toho dokáže rezať tenké drevo do niekoľko milimetrov. Popíšeme si nižšie.

Gravírovačka dorazila v pomerne malej krabici, ktorá obsahuje približne 20 dielov. Nájdeme tu všetko potrebné od konštrukcie cez laser a adaptér až po samotné káble.

Montáž je veľmi jednoduchá. Ak ste už podobné zariadenie niekedy montovali, zoberie vám to ani nie 20 minút. V opačnom prípade počítajte s časom tak 30-40 minút. Výhodou je, že konštrukcia sa skladá z piatich dielov, ktoré stačí spojiť a pripojiť adaptér. Následne stačí nasadiť pohyblivé rameno s náhonom. Nakoniec stačí nasadiť laser a pomocou priloženého meradla nastaviť výšku lasera.

Jednoduchý proces montáže prikladám prostredníctvom fotodokumentácie.

montujeme konštrukciu...

naťahujeme náhon

pripevňujeme hornú časť a laser

nastavujeme výšku laseru

pripájame káble k PC

Výkon diódového lasera je 5.5W, čo zodpovedá asi 60W CO2 laseru. Výkon stačí na prerezanie 10 milimetrového dreva, samozrejme záleží od typu. Prenosnosť lasera je 0.08 milimetra, takže dokáže rezať alebo gravírovať veľmi precízne, čo dokazuje aj môj reálny test. Pre porovnanie som mal tiež gravírovačku s výkonnejším 6.5W laserom. 10 milimetrové drevo už žiaľ Sculpfun S6 Pro prerezať tak ako alternatíva s 6.5W laserom ani pri opakovaní nedokáže. Dá sa to samozrejme riešiť výmenou za silnejší laser. Priložený adaptér má totiž maximálny príkon až 60W (12V/5A).

hotovo a ideme na to...

Rozmery gravírovačky sú 410×420 milimetrov a dokáže rezať nasledujúce materiály: 6 milimetrov hrubé drevo a akryl, bambus, plast, tkaninu a lepenku. Gravírovanie je podporované do nasledujúcich materiálov: drevo, papier, lepenka, plasty, PCB, hliník, lakovaný kov a tmavá keramika... Okrem toho môžete gravírovať aj kožu.

samotné rezanie...

Maximálna spotreba zariadenia je 30W. Vlnová dĺžka lasera 455+/-5nm a presnosť menšia ako 0.1 milimetra (presnejšie 0.08). Hmotnosť zariadenia sú 3 kilogramy.

finálny produkt a jeho podoba pred dokončením...

Sculpfun S6 Pro si môžete kúpiť v internetovom obchode Geekbuying za 247 eur, s dodaním z EÚ skladu a poštovným zadarmo. Kupón pre túto cenu: GKBSCULPFUNS6

Komentáre (2)
Kutil

Toto zariadenie je strasna sracka, Zial bohu som ho kupil a su to vyhodene prachy.

Andrej Andreánsky

co to stalo ?

Pridať nový komentár
TOPlist