EN

Hyundai Tucson plug-in hybrid – perfektný plug-in hybrid so skvelým dojazdom

Tucson patrí k najpredávanejším modelom tejto kórejskej značky na Slovensku a popravde nie je sa čomu čudovať. Hyundai perfektne trafil cenu Tucsona a oslovil tak široké publikum potenciálnych zákazníkov. Jeden zo svojich bestsellerov Hyundai vylepšil a na trh sa dostáva nový Tucson – okrem klasickej verzii je tu aj hybrid, či plug-in hybrid. Práve na posledne menovaný som sa bližšie pozrel.

 


Dizajn


Predošlá generácia Tucson nevyzerala zle ale popravde vás „nezdvihla zo stoličky“. Svojim dizajnom zapadol medzi ostatné autá a možno aj vďaka tomu, že ich je na našich cestách toľko, si ho už ani poriadne nevšimnete. Lenže nová generácia Tucson je úplne iná...Dizajnom sa Hyundai vyšvihol do úplne inej ligy ako s predošlým modelom. Na novom Tucsone je zmenené úplne všetko. Od bočnej línii, predných anjelských svetiel až po zadné piate dvere. Je jedno z ktorého uhla sa na novinku pozeráte – toto auto má rozhodne čo to do seba.

 


Prednej časti dominujú spomínané anjelské svetlá – je to síce prvok, ktorý sa nebude páčiť každému (počas testu som sa pýtal ľudí na názor a výsledok bol asi tak 75:25 v prospech tých, ktorým sa svetlá páčili), avšak Tucsonu dodáva niečo navyše, čo u iných áut nenájdete.
Bočná línia je perfektná, k „dokonalosti“ možno chýbajú mierne nafúknuté bočné dvere...Túto líniu si lepšie uvedomíte na bielej farbe ako na niektorých tmavých farbách.
Na zadnú časť sa pozerá rovnako dobre ako na tú prednú – Hyundai šikovne schoval svoje logo do zadného skla a spojil líniu zadných svetiel. Hrboľatý vystupujúci spodok spolu s dvojitou koncovkou výfuku dodáva Tucsonu športový nádych.

 

 

Komentáre (3)
hybrid

Mám z týchto plugin hybridov stále voľajaký zmiešaný pocit. Hlavne by sa mala pre reálne porovnanie s inými automobilmi stanoviť metodika, kde by sa uvádzala nie len spotreba benzínu, ale cena benzínu + elektriky na 100km. Povedzme 5l benzínu za 7,5€ + 10kWh za 1,50€, čiže spotreba 9€/100km. To už sa dá porovnať s naftou, kde by to zodpovedalo cca 6,5l/100km (6,5lnafty dnes stojí cca 9€). Takto sa tvárime, že to má krásnu spotrebu 5,1l/100km, ale zabúdame, že aj tú elektriku treba vyrobiť a zaplatiť. A pozor na elektriku, kde auto ukazuje spotrebu 10kWh je potrebné počítať so stratou pri nabíjaní 10-30%, takže zaplatiť je potrebné 11-13kWh a tá cena je extrémne variabilná (lacný tarif doma verzus drahá rýchlonabíjačka).

Boris

Pán autor článku by sa mal trochu spamätať a prečítať si správny názov auta z fotky piatych dverí , alebo stačí navštíviť stránku hyundai.sk kde je ten názov uvedený správne .

Lukáš Lancz

Dakujem za upozornenie, ano stala sa chybicka...

Pridať nový komentár
TOPlist