EN

Adobe Photoshop vie pomocou AI až štvornásobne zväčšiť vaše fotky

Photoshop, od spoločnosti Adobe, softvér používaný na úpravy digitálnych fotografií a obrázkov, umožňuje až štvornásobne zväčšiť počet pixelov danej fotografie. Využíva k tomu umelú inteligenciu.

Funkcia sa nazýva Super Resolution a bude dostupná ako v produkte Adobe Photoshop, tak aj Adobe Lightroom, ktorý je špecificky určený na spracovanie, úpravu a katalogizovanie digitálnych fotografií.

Funkcia zväčšenia rozlíšenia fotografie je v programe už dlhú dobu, avšak samotný proces sa príchodom systémov založených na AI výrazne zefektívnil, ako vidieť na názorných fotografiách od Adobe.

Funkcia analyzuje detaily fotografie a snaží sa odhadnúť ako ich rozšíriť, pričom využíva údaje z podobných detailov, ktoré sa nachádzajú na miliónoch iných fotografiách. Dnes už vedia zariadenia zachytiť fotografie pri dostatočnom rozlíšení, avšak pri výrezoch z týchto fotografií, prípadne fotografiách zo starších zariadení, môže takáto funkcia prísť vhod. Adobe všetky funkcie, využívajúce umelú inteligenciu, zastrešuje pod názov Adobe Sensei.

Zdroje: Adobe, CNET

Pridať nový komentár
TOPlist