EN

AMD predstavilo nové procesory Ryzen Pro 5000 pre biznis notebooky

Spoločnosť AMD predstavila nové procesory série Ryzen Pro 5000 pre notebooky, ktoré budú výzvou pre platformu Intel vPro. Nové procesory sú založené na architektúre Zen 3 a poskytnú „nekompromisný výkon a výdrž batérie“ pre budúcu generáciu tenkých a ľahkých biznis notebookov.

Séria Ryzen Pro 5000 pozostáva z niekoľkých nových procesorov. Špičkový model Ryzen 7 Pro 5850U bude mať osem jadier a 16 vlákien s 20MB cache, základnou frekvenciou 1.9GHz a 15W TDP, pričom všetky procesory v konkurenčnej rade Intel Tiger Lake vPro zatiaľ obsahujú iba štvorjadrové procesory. Tento procesor tak umožní výrobu prvých osemjadrových tenkých a ľahkých notebookov. Séria Ryzen Pro 5000 bude tiež obsahovať procesor Ryzen 5 Pro 5650U so šiestimi jadrami a procesor Ryzen 3 Pro 5450U so štyrmi jadrami.

Nové procesory Ryzen budú vybavené technológiou Shadow Stack, ktorá je navrhnutá na ochranu systému pred malwarom a platformou Pro Manageability. AMD tiež tvrdí, že nové procesory ponúknu hlbšiu integráciu so spoločnosťou Microsoft a výrobcami pre lepšie zabezpečenie. Nové procesory budú tiež certifikované šifrovaním FIPS a budú podporovať Microsoft Endpoint Manager. Nasadené majú byť do notebookov spoločností HP a Lenovo (HP ProBook, HP EliteBook, Lenovo ThinkPad, Lenovo ThinkBook) určených na biznis účely.


Prečítajte si tiež: AMD predstavuje novú RX 6700 XT, prichádza 18. marca


 

Zdroje: The Verge

Pridať nový komentár
TOPlist