EN

Asus predstavil výkonný router pre milovníkov hier

 
Spoločnosť uviedla svoj najnovší produkt s názvom ROG RT-AC88U, ktorý ocenia predovšetkým hráči.

 
Router sa totiž s ľahkosťou premení na switch obsahujúci 8 gigabitových portov. Jedná sa o dvojpásmový model, ktorý by mal byť schopný dosiahnuť rýchlosť 2,1Gbps na frekvencii 5Ghz a 1Gbps pri frekvencii 2,4Ghz.
 
Router obsahuje po jednom porte USB 3.0 a USB 2.0. Prvým bude možné zdieľať úložisko v domácej sieti, pomocou druhého sa bude dať pripojiť tlačiareň alebo skener. Asus tvrdí, že port USB 3.0 bude o 20% rýchlejší ako tomu bolo v predchádzajúcich verziách smerovačov a dosiahne rýchlosť čítania cez 100MB/s. Nakonfigurovať sa dá aj ako bridge so štandardom 802.11ac, no najzaujímavejšou novinkou je možnosť pripojiť USB 3G/4G/LTE sieťový adaptér do USB portu smerovača.
 
 
Môžeme teda hovoriť o ultra rýchlom Wi-Fi smerovači s najnovším štandardom 802.11ac, ktorý dokáže poskytovať vysoké prenosové rýchlosti s nízkou latenciou, plynulým streamovaním 4K obsahu a extrémne rýchlym zdieľaním súborov.
 
Asus zahrnul do modelu aj svoj proprietárny doplnok AiProtection, čo je v podstate antivírus a antimalware v jednom, ktorý robí z RT-AC88U prvú líniu ochrany siete a koncových zariadení pred neželanými útokmi. Cena, za ktorú sa bude zariadenie predávať ešte nie je známa, no Asus potvrdil dodávanie koncom tohto štvrťroku. 
 
 
Zdroj: guru3d
 
Komentáre (1)
Dr.80
cena bude podla mna tak vysoko ako cena za nejaky vyssi low end pc :D
Pridať nový komentár
TOPlist