EN

Austrálske aerolinky zakázali pasažierom používať smartfóny Galaxy Note 7

 
Viaceré austrálske aerolinky zakázali pasažierom na palube ich letov zapínať alebo nabíjať smartfóny Samsung Galaxy Note 7. Reagujú tak na stiahnutie týchto zariadení pre chyby s batériou.

Nedávno sme vám priniesli informáciu ohľadom problémov špičkových smartfónov spoločnosti Samsung, Galaxy Note 7, ktoré majú problémy s batériou. Tento problém sa nedá len tak jednoducho používateľsky odstrániť, a preto musela spoločnosť siahnuť po výmene smartfónov existujúcim majiteľom po celom svete.
 
 
Problém sa týka aj Austrálie, kde boli v tejto súvislosti zavedené aj iné bezpečnostné opatrenia. Viaceré austrálske letecké spoločnosti na čele s aerolinkami Qantas, Jetstar a Virgin Australia prikázali svojim pasažierom, aby si počas letu nezapínali, prípadne nenabíjali svoje zariadenia Galaxy Note 7. Ani jedna zo spomenutých spoločností nedostala takéto nariadenie od štátneho Úradu civilného letectva, a zákaz bol vyhlásený na základe ich vlastnej iniciatívy.
 
Na základe týchto skutočností začal svoje stanovisko prehodnocovať aj Federálny letecký úrad v USA, ktorý môže dočasne zaviesť podobné opatrenia. Je pozitívne, že letecké spoločnosti začali konať z vlastnej iniciatívy, aby tak v blízkej budúcnosti predišli možným katastrofám.  
Zdroj: engadget
 
Pridať nový komentár
TOPlist